თავდაცვის სამინისტროს ხელფასების გაზრდის შესაძლებლობა მიეცა
თავდაცვის სამინისტროს ხელფასების გაზრდის შესაძლებლობა მიეცა. ამასთან დაკავშირებით ცვლილება „საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო მოსამსახურეთა, სახელმწიფო სპეციალური წოდების მქონე და სამოქალაქო პირთა შრომის ანაზღაურების, სოციალური დაცვისა და მატერიალური უზრუნველყოფის შესახებ“ თავდაცვის მინისტრის ბრძანებაში შევიდა.
აღნიშნული ბრძანებით განსაზღვრულია სამხედრო მოსამსახურეთა, სამოქალაქო თანამდებობის პირთა თანამდებობრივი სარგოების ნუსხა, ასევე სამხედრო მოსამსახურეთა დანამატების ოდენობა, სამხედრო მოსამსახურეთა წოდებრივი სარგოები და ა.შ.
ცვლილებების მიხედვით დადგინდა, რომ აღნიშნული ბრძანებით დამტკიცებული თანამდებობრივი სარგოები წარმოადგენს სამხედრო მოსამსახურეთა და სახელმწიფო სპეციალური წოდების მქონე პირთა ყოველთვიურ მინიმალურ თანამდებობრივ სარგოებს და მათი გაზრდა შესაძლებელია საქართველოს ფინანსთა სამინისტროსთან შეთანხმებით, საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტით.
ბრძანება საკანონდმებლო მაცნეში 19 მარტს გამოქვეყნდა, თუმცა მისი ამოქმედების ვადად, 2012 წლის 1 მარტია დასახელებული.

Salaries to Be Increased at the Defense Ministry
The Defense Ministry of Georgia has opportunity to increase salaries for its personnel. The relevant amendments were introduced to the decree of the Defense Minister about “Salaries, social welfare and material aid for military servants of the Defense Ministry of Georgia, people with special title and civilians.
This decree lists salaries, bonuses, title bonuses for military servants and non-military personnel of the Defense Ministry.
The amendments resoluted that salaries are minimal monthly salaries of military servants and people with special state titles and they can be increased based on the agreement with the Ministry of Finances of Georgia through individual administrative-legal act of the Defense Minister.
The decree was published on Sakanonmdeblo Matsne (online news-source for legislative changes) on March 19, though it went to force on March 1, 2012.