06:41, Friday, 24.05.2013
საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა, უწმინდესმა და უნეტარესმა, ილია მეორემ საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს საქართველოსთვის რთულ, საარჩევნო პერიოდში დახმარება სთხოვა.
პატრიარქმა ელჩებს 23 მარტს გამართულ შეხვედრაზე მიმართა, რომელიც საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის აფტოკეფალიის აღდგენის 95-ე წლისთავს მიეძღვნა.
„ბედნიერი ვიქნები, თუ ხშირად მობრძანდებით. ჩვენ გვაქვს რთული პერიოდი, არის პარლამენტის არჩევნები და გთხოვთ დახმარებას“, - მიმართა ელჩებს უწმინდესმა.
შეხვედრის დასასრულს სხვადასხვა ქვეყნების ელჩებს პატრიარქმა მისი ნაწარმოები „აგნუს დეი“ მოასმენინა და სტუმრობისთვის მადლობა კიდევ ერთხელ გადაუხადა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ აშშ-ის ელჩი ჯონ ბასი მეუღლესთან ერთად, ჩეხეთის, გერმანიის, ჰოლანდიის, ისრაელის, ლატვიის, იაპონიის, საბერძნეთის ელჩები, გაერო-სა და ევროკომისიის წარმომადგენლები, საქართველოში კათოლიკური ეკლესიის წარმომადგენელი სასულიერო პირები.

15:37, Monday, 20.05.2013
Catholicos-Patriarch of Georgia, Ilia II asked diplomatic community for help at upcoming election period.
Patriarch addressed ambassadors at a meeting on March 23rd dedicated to 95th anniversary of restoration of autonomy of Georgian Orthodox Church.
“I will be happy if you come often. We have a hard period, the elections are ahead. We ask for help,” – His holiness addressed the ambassadors.
At the end of the meeting, Patriarch played his performance Agnus Dei for the guests and thanked once again for visit.
US ambassador John Bass and his wife, representatives of Czech Republic, Germany, Holland, Israel, Latvia, Japan, UN, Council of Europe and European Commission, ambassadors of Greece and spiritual representatives of Catholic Church attended the meeting.