სოფიკო ნიკოლაშვილი გირაოთი გაათავისუფლეს
განზრახ მკვლელობის მცდელობის და იარაღის უკანონოდ ტარების ბრალდებით დაკავებულ ჟურნალისტს სოფიკო ნიკოლაშვილს აღკვეთის ღონისძიების სახით შეფარდებული პატიმრობა გირაოთი შეუცვალეს და სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლეს.
„მთავარი იყო, რომ თავისუფალი ვყოფილიყავი და თავისუფალი ვარ“, - განაცხადა სოფო ნიკოლაშვილმა დარბაზიდან გამოსვლის შემდეგ. სხვა კომენტარის გაკეთების საშუალება მას ახლობლებმა არ მისცეს.
სოფიკო ნიკოლაშვილის ადვოკატის მაგული ღვალაძის განცხადებით, ბრალდებული 5 000 ლარიანი გირაოს გადახდის პირობით გაათავისუფლეს.
„სოფომ დანაშაული აღიარა და 5 000 ლარიანი გირაოს გადახდის პირობით გაათავისუფლეს. გირაო ოჯახმა 1 თვის ვადაში უნდა გადაიხადოს, მანამდე კერძო საკუთრებას ყადაღა დაედება“, - განაცხადა მაგული ღვალაძემ.
შეახსენებთ, რომ ბრალდებულის გირაოთი გათავისუფლებამდე სასამართლომ მიიღო გადაწყვეტილება სოფიკო ნიკოლაშვილის საქმის დახურულ სხდომებზე განხილვის შესახებ.
გაზეთ „კახეთის ხმის“ ყოფილი ჟურნალისტი სოფიკო ნიკოლაშვილი შს გურჯაანის სამმართველომ 31 იანვარს დააკავა. პროკურატურამ დაკავებულს ბრალი 23 წლის გიორგი სიბაშვილის განზრახ მკვლელობის მცდელობასა და იარაღის უკანონოდ ტარებაში წაუყენა. გიორგი სიბაშვილი შსს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ინსპექტორ-გამომძიებელია. წინასწარ პატიმრობას ბრალდებული რუსთავის კოლონიაში იხდიდა.

Sopiko Nikolashvili Released under Bail
Imposed imprisonment on journalist Sopiko Nikolashvili for the attempted premeditated murder and illegal carriage of weapon was changed into bail and was released from the court room.
“My freedom was the most important for me and at last I am free,” Sopo Nikolashvili said after she left the courtroom. The relatives did not allow her to make other comments.
Nikolashvili’s lawyer Maguli Gvaladze said the accused was released under bail of 5 000 GEL.
“Sopo pleaded guilty and she was released under bail of 5 000 GEL. The family has to pay the money within one month; before that private property will be sequestered,” Maguli Gvaladze said.
Before the accused was released under bail, the Court decided to discuss Sopiko Nikolashvili’s case at the closed hearing.
Former journalist of the newspaper Kakhetis Khma Sopiko Nikolashvili was arrested on January 31. The prosecutor’s office blamed her in the attempted premeditated murder of Giorgi Sibashvili, 23, and illegal carriage of firearm. Giorgi Sibashvili is inspector-investigator of the Kakheti Regional Police Department. The accused served pretrial detention in Rustavi prison.