ჟურნალისტი პოლიციას პროფესიულ საქმიანობაში ხელის შეშლაში ადანაშაულებს
"აჭარა P.S"-ის ჟურნალისტი სულხან მესხიძე ქობულეთის პოლიციას პროფესიულ საქმიანობაში ხელშეშლაში ადანაშაულებს.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" მესხიძემ განუცხადა, აღმასრულებლების მიერ ქობულეთში, ერთ-ერთი ოჯახის გამოსახლების დროს ქობულეთის პოლიციის თანამშრომლებმა ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
”იქ მისულს სიტუაცია დაძაბული დამხვდა, ათობით პოლიციელი იყო მობილიზებული და ცდილობდნენ იმ ჯებირის შენგრევას, რომელიც მოსახლეობას წინააღმდეგობის გაწევის მიზნით ჰქონდა გაკეთებული. ხალხმა წინააღმდეგობა გაუწია და ამ დროს პოლიციასა და ხალხს შორის დაიწყო ხელჩართული ბრძოლა, ვიღებდი ამ ყველაფერს, რა დროსაც პოლიციელი მომვარდა, ხელი დამარტყა ბეჭზე და გადაღებაში ხელს მიშლიდა. შემდეგ გამომათრია ცოტა მოშორებით და კამერის წართმევას ცდილობდა. კამერა ვერ წამართვა იმის გამო, რომ კამერის თოკი ხელზე მქონდა შემოხვეული. ამის შემდეგ ხალხმა შეძლო ჩემი გადარჩენა. ამ დროისათვის თავს კარგად ვგრძნობ და რედაქციაში განვაგრძობ მუშაობას", - აღნიშნა სულხან მესხიძემ.
როგორც სულხან მესხიძე ამბობს, პოლიციელების წინააღმდეგ გამოძიების დაწყების მოთხოვნით უახლოეს დღეებში სასამართლოში სარჩელს შეიტანს.
ინცინდენტი ქობულეთში, აღამაშენებლის ქუჩაზე მოხდა, სადაც სააღმსრულებლო ბიურო პოლიციის დახმარებით მურმან მეგრელიძის გამოსახლებას აპირებდა.

Journalist Blames Police In Interference in His Professional Activities
Journalist Sulkhan Meskhidze of the Adjara P.S. blames Kobuleti district police in the interference in his political activities.
Meskhidze told Interpersnews that Kobuleti district police officers physically assaulted him when executor was evicting a family from the house.
“Having arrived there, I found extremely tense situation; dozens of police officers were mobilized on the place and tried to break the barricades which the population had set up against them; afterwards the quarrel started between the police and people. I was covering everything when a police officer approached and struck on my back; he did not allow me to cover the incident. Then he dragged me away and tried to seize the camera but could not because I had caviled rope on my arm. Finally, people saved me. Now I am fine and continue my work in the office,” Sulkhan Meskhidze said.
According to the journalist, he will appeal to the Court against the police officers.
The incident occurred in Agmashenebeli Street in Kobuleti when Execution Bureau was evicting Murman Megrelidze’s family from the house with the support of police officers.