„ნაციონალური მოძრაობის“ პარტიულ შეხვედრას ლევან ბეჟაშვილიც ესწრებოდა
19 აპრილს დედოფლისწყაროში, მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის სამუშაო ოთახში „ნაციონალური მოძრაობის“ ლიდერების მიერ გამართულ დახურულ შეხვედრას, საქართველოს კონტროლის პალატის თავმჯდომარე ლევან ბეჟაშვილიც ესწრებოდა.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ დედოფლისწყაროს ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა თამილა გურაშვილმა განუცხადა, მის ხელთ არსებული ინფორმაციით, დახურულ შეხვედრაზე სახელისუფლებო პარტიის ლიდერებმა 2012 წლის საპარლამენტო არჩევნებისთვის დედოფლისწყაროს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის შერჩევის საკითხებზე ისაუბრეს.
შეხვედრას პარლამენტის ვიცე სპიკერი მიხეილ მაჭავარიანი, საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი პეტრე ცისკარიშვილი, კახეთის გუბერნატორი გიორგი ღვინიაშვილი, გუბერნატორის პირველი მოადგილე გიორგი სიბაშვილი, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ლევან ბაღაშვილი, გამგებელი ნიკოლოზ შანშიაშვილი, დედოფლისწყაროს მაჟორიტარი ავთანდილ ლეკაშვილი, პოლიციის უფროსი გიორგი ბუნტური და სპორტსმენი ზაზა კედელაშვილი ესწრებოდნენ.
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს“ იურისტის ირინე ურუშაძის თქმით, კონტროლის პალატის თავმჯდომარეს „კონტროლის პალატის შესახებ საქართველოს კანონის“ მე-9 მუხლის თანახმად, პარტიულ საქმიანობაში მონაწილეობის მიღების უფლება არ აქვს. „შეხვედრა თუ პარტიული იყო, ბეჟაშვილმა ცალსახად დაარღვია კანონი“, - განუცხადა ურუშაძემ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.

Levan Bezhashvili Attended Party Meeting of the National Movement
On April 19, chairman of the Chamber of Control of Georgia Levan Bezhashvili attended the close meeting of the leaders of the National Movement in the working room of the Dedoplistskaro district governor.
Head of Dedoplistskaro district office of the political party Free Georgia Tamila Gurashvili reported to the ICK that according to her information the leaders of the ruling party discussed the issue of possible independent candidate of Dedoplistskaro district for the upcoming 2012 parliamentary elections.
Vice-speaker of the parliament Mikheil Machavariani, leader of the parliamentary majority Petre Tsiskarishvili, Kakheti regional governor Giorgi Gviniashvili, deputy regional governor Giorgi Sibashvili, Dedoplistskaro district governor Nikoloz Shanshiashvili, chairman of the municipal board Levan Bagashvili, independent MP from the district Avtandil Lekashvili, head of police department Giorgi Bunturi and sportsman Zaza Kedelashvili participated in the meeting.
Irine Urushadze, lawyer of the Transparency International – Georgia said that in accordance to the Article 9 of the Law of Georgia about Chamber of Control the head of the state audit company shall not take part in the activities of a political party. “If it was meeting of the ruling party members, Bezhashvili definitely breached the law,” Urushadze told the ICK.