„ქართული ოცნების“ აქტივისტი სამსახურიდან გაათავისუფლეს
კოალიცია „ქართული ოცნების“ აქტივისტი ზურა თერგიაშვილი, რომელიც გურჯაანის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრში მძღოლად მუშაობდა, სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
როგორც ზურა თერგიაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, სამსახურიდან გათავისუფლებამდე „ქართულ ოცნების“ მხარდაჭერის გამო ის დაკითხვაზე ჯერ კონტროლის პალატამ დაიბარა, შემდეგ კი პოლიციამ.
„პოლიციიდან ვინმე ილია ოთარაშვილმა დამირეკა და მითხრა, უნდა დაგკითხოთო. მე მივედი „ქართული ოცნების“ გურჯაანის ოფისის ადვოკატთან ერთად. „ყველა წვრილმანი მკითხეს, დაწყებული იქიდან სად ვარ დარეგისტრირებული, პასპორტის ნომერი, ყველაფერი, სად ვმუშაობ და ა.შ. ვაგრძელებდი მუშაობას გურჯაანის 03-ის სამსახურში მძღოლად. 1-ელ აპრილს მოვიდა თბილისიდან სია, ახალი დანიშვნების შესახებ. სამსახურში სულ 12 მძღოლი ვიყავით, მარტო მე გამათავისუფლეს. სასწრაფო დახმარების ცენტრში 7 წლის განმავლობაში ვმუშაობდი და არცერთი შენიშვნა არ მაქვს მიღებული“, - აღნიშნა ზურა თერგიაშვილმა.
„მე არ გამითავისუფლებია, გაათავისუფლა „ჯეოჰოსპიტალმა“. ჩემთან გათავისუფლების ბრძანებაც არ მოსულა. მოვიდა მხოლოდ დანიშვნების შესახებ ახალი ბრძანება, სადაც თერგიაშვილი აღარ იყო“, - განაცხადა გურჯაანის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის დირექტორმა მანანა ბერიკაშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ 9 მარტს, სამსახურიდან გაათავისუფლეს პოლიტიკური კოალიცია „ქართული ოცნების“ გურჯაანის შტაბის წევრი ზვიად ყვირალაშვილიც. ის საკრებულოს მიერ დაფუძნებულ შპს „კეთილმოწყობა“-ში დირექტორის მოადგილედ მუშაობდა და შრომითი ხელშეკრულება 2012 წლის 1 მაისამდე ჰქონდა გაფორმებული. შპს „კეთილმოწყობას“ დირექტორი ფარნაოზ ბეროშვილია, რომელიც გურჯაანის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურის უფროსის მანანა ბერიკაშვილის შვილია.

Georgian Dream’s Activist Sacked
Activist of the political coalition Georgian Dream Zura Tergiashvili, who worked as an ambulance driver at the Gurjaani district medical emergency center, was sacked from job.
Zura Tergiashvili told ICK that before being sacked he was initially summoned to the Chamber of Control and then to police because he supported the Georgian Dream.
“Certain Ilia Otarashvili called me from police and said they wanted to question me. I arrived at the police station together with the lawyer of the Georgian Dream’s Gurjaani office. “They asked me about all details starting where I was registered, my passport number, everything; where I work, etc. I continued working as an ambulance driver at the Gurjaani 03 service. On April 1, a list of new employees arrived from Tbilisi. There were 12 drivers in the center but only I was sacked according to that list. I had worked there for seven years and had never rebuked for bad behavior,” Zura Tergiashvili said.
“I have not sacked anybody. GeoHospital has fired him. I have not received the order on his dismissal either. I just received a new order about new personnel and Tergiashvili was not on the list,” Manana Berikashvili, director of the Gurjaani Emergency Center said.
On March 9, Zviad Kviralashvili, member of the Gurjaani district office of the political coalition Georgian Dream was also fired. He was deputy director of the Ketilmostskoba Ltd, founded by the municipal board, and his contract was due to May 1, 2012. Director of the Ltd Parnaoz Beroshvili is son of Manana Berikashvili, head of Gurjaani district emergency service.