პოლიციამ „ქართული ოცნების“ ოფისის დაზიანების ფაქტის გამოძიება დაიწყო
პოლიციამ კოალიცია „ქართული ოცნების“ დედოფლისწყაროს ოფისის დაზიანების ფაქტზე გამოძიება დაიწყო. როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს „ქართული ოცნების“ დედოფლისწყაროს შტაბის ხელმძღვანელმა ლექსო თამაზაშვილმა  განუცხადა,  პოლიციის თანამშრომლებმა ის და პარტიის რამდენიმე წევრი უკვე დაკითხეს.
„ჩვენი ოფისის დაზიანების ფაქტთან დაკავშირებით დედოფლისწყაროს პოლიციას გუშინვე მივმართეთ და გამოძიების დაწყება მოვითხოვეთ. საქმე აღიძრა და მე და კოალიციის 4 წევრი გუშინვე დაგვკითხეს“, - აღნიშნა ლექსო თამაზაშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ 30 მაისს, ღამით, დედოფლისწყაროში კოალიცია „ქართული ოცნების“ ოფისი დააზიანეს. როგორც შტაბის ოფის მენეჯერმა აკაკი ნატროშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს აცნობა, „ქართული ოცნების“ ბანერსა და კედლებს რამდენიმე დიდი ქვა ესროლეს, კარი კი გატეხეს.

Police Launched Investigation on the Damage of Georgian Dream’s Office
Police started investigation of the damage of Dedoplistskaro district office of the political coalition Georgian Dream. Head of Dedoplistskaro district office of the Georgian Dream Lekso Tamazashvili told ICK that police officers have already interrogated him and several members of the political party.
“We appealed to Dedoplistskaro district police concerning the damage of our office and requested to start investigation. They have launched criminal case and interrogated me and four other members of the Coalition,” Lekso Tamazashvili said.
On May 30, at night, Dedoplistskaro district office of the Coalition Georgian Dream was damaged. The office manager Akaki Natroshvili told ICK that somebody had thrown large stone at the banner and walls of the Georgian Dream and broke the door.