ახმეტაში სააგენტო info 9-ის ოპერატორს ძალოვანები დაემუქრნენ
ახმეტაში საინფორმაციო სააგენტო info 9-ის ოპერატორს კახა მეკოკიშვილს ძალოვანები დაემუქრნენ. ინციდენტი 5 ივნისს საღამოს მოხდა.
კახა მემოკიშვილის ცოლის ძმის, „ქართული ოცნების“ წევრის ოთარ წიკლაურის განცხადებით, ძალოვანები მის სიძეს სახლში დაადგნენ და განუცხადეს, რომ თუ ჟურნალისტურ საქმიანობას თავს არ დაანებებს და სამმართველოში არ გამოცხადდება, პოლიციელები მას ძალის გამოყენებით წაიყვანენ. წიკლაური განმარტავს, რომ შელაპარაკების დროს პოლიციელებმა info 9-ის ოპერატორს აგინეს.
სააგენტოს ოპერატორის მიმართ მუქარის ფაქტს ადასტურებს კოალიცია „ქართული ოცნების“ ახმეტის შტაბის ხელმძღვანელი ზაქარია ქინქლაძე.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი კახა მეკოკიშვილსაც დაუკავშირდა, თუმცა მომხდარზე ის ჯერ კომენტარს არ აკეთებს.

Law Enforcement Officers Intimidated Cameraman of INFO 9 in Akhmeta
Law enforcement officers intimidated cameraman of the news agency INFO 9 Kakha Mekokishvili in Akhmeta in the evening of June 5.
Kakha Mekokishvili’s brother-in-law Otar Tsiklauri, member of the Georgian Dream, said that law enforcement officers visited Mekokishvili at him and demanded him to stop journalist activities and personally report police department about it; otherwise they threatened police officers would take him to police station under force. Tsiklauri added that during the argument, police officers cursed the cameraman of the INFO 9.
Head of Akhmeta district office of the Georgian Dream Zakaria Kinkladze confirmed the information about intimidation of the news agency’ cameraman.