დოდო ჩოხელი - დუშეთის გამგებელი და მისი მოადგილე ხალხს დაემუქრნენ
კოალიცია „ქართული ოცნების“ დუშეთის შტაბის უფროსის, დოდო ჩოხელის განცხადებით, 1 ივლისს დილიდან, რაიონის გამგებელი, მისი მოადგილე, სხვადასხვა სამსახურების ხელმძღვანელები დუშეთის ქუჩებში დადიოდნენ და მოსახლეობას აფრთხილებდნენ, „ქართული ოცნების“ მიერ მცხეთაში დაგეგმილ აქციაზე არ წასულიყვნენ.
„დილის 7 საათიდან გამგეობის თანამშრომლებმა დაიწყეს შემოვლა. ქუჩის თავიდან ქუჩის ბოლომდე მოჰყვებოდნენ ყველა სახლს, ხსნიდნენ ყველა კარებს და აფრთხილებდნენ  ხალხს, რომ აქციაზე წასვლა არ გაბედოთო. ფარნავაზის ქუჩაზე თვითონ გამგებელი ბესო შაღაშვილი იყო. ზოგიერთი ადამიანი ამბობდა, ჩვენ სიაში არ ვართ ჩაწერილი, არსად არ მივდივართ და რატომ მოვიდნენო. შემოვლაში გამგებლის მოადგილე ნინო ხუციშვილი, ერთ-ერთი სამსახურის უფროსი ჯიმი ჭელიძე და სხვა მოხელეებიც მონაწილეობდნენ“, - განუცხადა მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს დოდო ჩოხელმა.

Dodo Chokheili, head of Georgian Dream’s Dusheti office stated the district governor and his deputies, leaders of various service departments at district administration were moving about the streets in Dusheti from the morning of July 1 and warned people against joining the scheduled assembly of the Georgian Dream that evening.
“Employees of the district administration started raid in the streets from 7:00 am. They visited almost every house, opened doors and warned people against going to the assembly. Beso Shagashvili visited families in Parnavazi Street. Several people said they could not understand purpose of the governor’s visit because they were not on the list of possible attendants of the demonstration. Deputy Governor Nino Khutsishvili, head of a service department Jimi Chelidze and some other officials also participated in the raid,” Dodo Chokheli told ICMM.