01:37, Monday, 20.05.2013
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ კოორდინატორები დუშეთში მოსახლეობის „სოციალური საჭიროებების“ გარკვევის მიზნით გამოკითხვას ატარებენ.
„კოორდინატორი ჩემს ოჯახშიც მოვიდა. სპეციალური კითხვარი ჰქონდა, რომელიც თვითონვე შეავსო. არკვევდა, რა სახის პრობლემის მოგვარება გვინდოდა - სახლში წყლის შეყვანა, გაზის შეყვანა, ვინმესთვის ოპერაციის გაკეთება თუ სახლის წინ გზის მოასფალტება. იგივე კოორდინატორი ჩემს მეზობლებთანაც მივიდა. ვისაც სოციალური დახმარება მოხსნილი ჰქონდა, ყველას უთხრეს, რომ ამ კითხვარის შევსების შემდეგ სოციალური დახმარება ისევ დაენიშნებათ,“ - უთხრა მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს დუშეთში მცხოვრებმა ერთ-ერთმა მოქალაქემ, რომელმაც საკუთარი ვინაობის გამხელა არ ისურვა.
დუშეთის გამგებლის მოადგილე ნინო ხუციშვილი, რომელიც ამავე დროს „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ დუშეთის ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარეა, აცხადებს, რომ ასეთი გამოკითხვის შესახებ მას ინფორმაცია არ აქვს. „დუშეთში ასეთი გამოკითხვა რომ ტარდებოდეს, აუცილებლად მეცოდინებოდა. ბოლო დროს ძალიან ბევრი ჭორი ვრცელდება. ესეც ალბათ, მორიგი ჭორია,“ - აღნიშნა ხუციშვილმა.
მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრისთვის მოწოდებული ინფორმაციის თანახმად, მმართველი პარტიის კოორდინატორები გამოკითხვებს ძირითადად სოციალურად გაჭირვებულ ოჯახებში ატარებენ.

Coordinators of the National Movement Promise Social Benefits to Socially Vulnerable People
Coordinators of the United National Movement in Dusheti carry out polls to find out needs of local population.
“Coordinator visited my family too. He had special questionnaire and filled it in. He was asking what kind of problems we wanted to resolve in our family – water or gas supply in the house, surgical operation for anybody in the family or pavement of asphalt in front of our house. The same coordinator visited our neighbors too. They promised everybody to resume social benefits, who had lost it,” a resident of Dusheti told Information Center of Mtskheta Mtianeti and preferred to keep his name anonymous.
Dusheti district governor Nino Khutsishvili, who simultaneously occupies position of the chair of the UNM Dusheti youth branch, stated she did not have information about similar polls. “If similar polls were conducted in Dusheti, I would have had information about it. Much rumors were spread lately,” Khutsishvili said.
According to the information provided to ICMM, the coordinators of the ruling partly mostly visit socially vulnerable families to carry out polls.