დედოფლისწყაროს გამგეობის თანამშრომელი „ინფო 9“–ის ჟურნალისტს კამერის დამტვრევით დაემუქრა
დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობის სოფელ თავწყაროს ტერიტორიული ორგანოს მთავარი სპეციალისტი გიორგი მეხრიშვილი საინფორმაციო სააგენტო „ინფო 9“-ის ჟურნალისტს პროფესიული მოვალეობის შესრულების დროს ვიდეოკამერის დამტვრევით დაემუქრა.
„გეუბნები, მოაშორე აქედან, ნუ იღებ მეთქი,თორემ დაგიმტვრევ ეხლა იცოდე. მოაშორე ეხლავე აქედან, გეუბნები. გესმის თუ არა“, – აღნიშნა მეხრიშვილმა და ჟურნალისტისთვის კამერის წართმევა სცადა.
ჟურნალისტი სოფელ თავწყაროში არსებულ პრობლემებზე სიუჟეტს ამზადებდა და ტერიტორიულ ორგანოში კომენტარის ჩასაწერად იყო მისული.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ნიკოლოზ შანშიაშვილმა განუცხადა, მეხრიშვილს კამერა არ დაუზიანებია და ამ დრომდე მთავარ სპეციალისტად მუშაობს. „დამტვრევასა და მუქარას შორის დიდი განსხვავებაა. მუქარა არ არის მისაღები ჩემთვის, ამიტომ მას საყვედურს მივცემ. ამ შემთხვევაში მხოლოდ საყვედურს მივცემ. ეს პირველი შემთხვევა იყო მისი მხრიდან“, – განაცხადა გამგებელმა.
შეგახსენებთ, რომ თვითონ დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ნიკოლოზ შანშიაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ჟურნალისტს SANYO-ს ტიპის ვიდეოკამერა 2010 წლის 3 ივლისს დაუმტვრია. მედიაორგანიზაციამ გამგებლისგან ზიანის ანაზრაურება არაერთხელ მოითხოვა, მაგრამ - უშედეგოდ. ამ ფაქტზე პოლიციას გამოძიებაც არ დაუწყია.

Employee of Dedoplistskaro Local Government Threatened “INFO9”Journalist with Breaking Camera
Giorgi Mekhrishvili, chief specialist of Tavtskaro territorial entity within Dedoplisctskaro municipal board threatened “INFO-9”journalist with breaking camera while the latter was implementing his professional duties.
“I said take camera away, do not shoot me or I will break it right now. Take it away, now; do not hear me?” Mekhrishvili said trying to seize camera from journalist.
The journalist was preparing news story about the problems in the village Tavtskaro and entered the territorial entity office to interview somebody.
Nikoloz Shanshiashvili, Dedoplistskaro district governor told Information Center of Kakheti,  that Mekhrishvili had not wrecked camera and still works as a chief specialist.“There is a big difference between breaking and threatening .Threatening is not acceptable for me either so I will reprimand him. This time, I will just reprimand him because it was first incident with his participation,” Dedoplistskaro district governor said.
Dedoplistskaro district governor, Nikoloz Shanshiashvili himself broke SANYO video-camera of ICK’s journalist on July 3, 2010. The media-organization requested Nikoloz Shanshiashvili to reimburse the damages several times but in vain. The police have not launched investigation on the fact yet.