სკოლის მასწავლებელმა ბიძინა ივანიშვილს სთხოვა, მის სახლში არ შესულიყო
ვაჩნაძეანის საჯარო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელმა ელზა პარკაულმა, სტიქიით დაზარალებულ სოფელში მყოფ „ქართული ოცნების“ ლიდერს ბიძინა ივანიშვილს სთხოვა, მის სახლში არ შესულიყო. „არ შემოხვიდეთ გთხოვთ, სამსახურიდან გამათავისუფლებენ“, – მიმართა ელზა პარკაულმა ივანიშვილს.
კოალიციის ლიდერმა მასწავლებლის თხოვნა გაიზიარა და ეზოში არ შევიდა. „არ გვინდა კიდევ ერთი ადამიანი დარჩეს უმუშევარი“, – განაცხადა ბიძინა ივანიშვილმა.
ელზა პარკაულის საცხოვრებელ სახლს სტიქიის შედეგად სახურავი მთლიანად გადახდილი აქვს. გადახურვის სამუშაოები მის სახლში ამ დრომდე არ მიმდინარეობს.

Teacher asked Bidzina ivnishvili not to enter her home
Elza Parkauli, teacher of Georgian grammar and literature of Vachnadzeani public school, asked Bidzina ivnishvili the leader of coalition “Georgian Dream” not to enter her home. Bidzina Ivanishvili was on a visit to a village which had recently suffered from a natural disaster. “Please do not come in or they will fire me”, Elza Parkauli said to Bidzina Ivanishvili.
The leader of the coalition complied with the teacher’s request and did not enter the yard. “We do not want another person to be without a job”,  Bidzina Ivanishvili said.
The roof of Elza Parkauli’s house was taken off during a natural disaster. The reroofing of her house has not begun yet.