იზოლატორებში „ქართული ოცნების“ წევრები შიმშილობენ
საგარეჯოს დროებითი მოთავსების იზოლატორში კოალიცია „ქართული ოცნების“ წევრი კახაბერ გოგიაშვილი, რომელიც კარალეთში მომხდარი ინციდენტის გამოა დაკავებული, მეთერთმეტე დღეა, შიმშილობს. პროტესტის ნიშნად უკვე რამდენიმე დღეა, შიმშილობს „ქართული ოცნების“ კიდევ ერთი წევრი ცოტნე შენგელია, რომელიც თელავის იზოლატორშია მოთავსებული. 27 ივლისს, დილიდან, თელავის იზოლატორში შიმშილობა გამოაცხადა ვლადიმერ ჯანეზაშვილმაც.
„ვლადიმერ ჯანეზაშვილმა შიმშილობა მას შემდეგ დაიწყო, რაც გაიგო, რომ სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა გორის რაიონული სასამართლოს დადგენილება, რომლის საფუძველზეც ისინი ადმინისტრაციულ პატიმრობაში იმყოფებიან. თელავის იზოლატორში ჯანეზაშვილი და შენგელია ნორმალურ პირობებში არიან. გოგიაშვილი კი, რომელიც საგარეჯოს დროებითი მოთავსების იზოლატორშია, მძიმე პირობებში იმყოფებოდა. იზოლატორის ხელმძღვანელი ნიკოლოზ გაბაშვილი აწამებდა თანამშრომლებთან ერთად - არ აძლევდა ძილის საშუალებას, მხოლოდ ჯდომის უფლება ჰქონდა, არც დგომის და არც წოლის საშუალებას არ აძლევდნენ. ტუალეტში საათობით არ უშვებდნენ, საჭმელს არ აძლევდნენ. აიძულებდნენ, ეგინებინა ივანიშვილი, კალაძე და ზვიადაური. გოგიაშვილმა პროკურატურას მიმართა. დღეს მთავარ პროკურორს განმეორებითი საჩივრით მივმართავთ, რომ დამნაშავეები დაისაჯონ“, – განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ადვოკატმა თედო კობახიძემ.
კახაბერ გოგიაშვილი, ცოტნე შენგელია და ვლადიმერ ჯანეზაშვილი 11 ივლისს, გორის რაიონის სოფელ კარალეთში „ქართული ოცნების“ მომხრეებსა და  მოწინააღმდეგეებს შორის მომხდარი ინციდენტის გამო დააკავეს. გორის რაიონულმა სასამართლომ მათ 15 დღით ადმინისტრაციული პატიმრობა შეუფარდა. დაკავებულებს პატიმრობის ვადა ხვალ უმთავრდებათ.

The Georgian Dream Members Starving in the Isolation Wards
Kakhaber Gogiashvili, the member of coalition Georgian Dream who was arrested because of his participation in the Karaleti incident, has been starving in the Sagarejo provisional arresting isolator for eleven days already. Tsotne Shengelia another Georgian Dream member has been protesting by starving for several days. He is in the Telavi isolation ward. Vladimer Janezashvili began starving in the Telavi isolation ward in the morning of July 27.
“Vladimer Janezahvili began starving after he heard that the Appeal Court left the Gori regional court decision by force. The Gori regional court sentenced them to administrative imprisonment. Janezashvili and Shengelia are in normal conditions in Telavi isolation ward. But Gogiashvili was in the hard conditions in the Sagarejo provisional arresting isolator. Nikoloz Gabashvili, the head of isolator, together with the employees of department, tortured Gogiashvili. He did not allow Gogiashvili to sleep and he only was allowed to stand but not to sit or lay down. They also did not allow him to go to the toilet for hours, and they did not give him food. They made him curse Ivanishvili, Kaladze, and Zviadauri. Gogiashvili addressed the Prosecutor’s Office of Georgia .We will address the Chief Prosecutor again to punish the culprits”, Tedo Kobakhidze, the lawyer said to the Information Centre of Kakheti.
Kakhaber Gogiashvili, Tsotne Shengelia, and Vladimer Janezahvili were arrested because of the Karaleti incident between supporters and opponents of Georgian Dream, in Gori region on July 11. The Gori regional court sentenced them to 15 days in administrative imprisonment. The imprisonment time expires tomorrow.