13:41, Saturday, 18.05.2013
კოალიცია „ქართული ოცნების“ სამტრედიის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი, კახი კალაძე ტყიბულში, სოფელ ორპირში კოალიციის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატთან, ელისო ჩაფიძესთან ერთად ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა. ორპირელებთან შეხვედრის შემდეგ, კახი კალაძემ სოფლის ახალგაზრდებთან ფეხბურთი ითამაშა და ბურთზე საკუთარი ხელმოწერაც დატოვა.
„წინასაარჩევნოდ ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენლები ყველასთან მოვლენ და ბევრ რამეს დაგპირდებიან. მათ შორის, შეიძლება, ფულიც დაგირიგონ. თქვენ მომთხოვნები უნდა იყოთ ამ ხელისუფლების მიმართ და 1 ოქტომბრის მერე, ახალი ხელისუფლების მიმართაც. მე დღეს ქალბატონ ელისო ჩაფიძის მხარდასაჭერად ჩამოვედი და იმედი მაქვს, ის ამ რაიონში „ქართულ ოცნებასთან“ ერთად გაიმარჯვებს“, - განაცხადა კალაძემ მოსახლეობასთან შეხვედრაზე.
„ქართული ოცნების“ ტყიბულის მაჟორიტარი კანდიდატი ელისო ჩაფიძე humanrights.ge-სთან საუბრისას ამბობს: „მიხარია, ჩემი ღია შეხვედრები ამომრჩევლებთან კახი კალაძესთან ერთად რომ დაიწყო. თუმცა არ გამოვრიცხავ, რომ სხვა კანდიდატებიც ჩამოვიდნენ და მიიღონ მონაწილეობა ჩემს საარჩევნო კამპანიაში. ზუსტ თარიღს ვერ გეტყვით, მაგრამ არ გამოვრიცხავ რომ უახლოეს დღეებში ტყიბულს შესაძლოა, ბატონი ბიძინაც ესტუმროს“.

Kakhi Kaladze, the majoritarian candidate of the coalition Georgian Dream in Samtredia, met inhabitants of Orpiri village in Tkibuli district ,with Eliso Chapidze who is the majoritarian candidate of the coalition in this village. After having met Orpiri inhabitants, Kakhi Kaladze played foot-ball with young people and left his autograph on the ball.
“The representatives of the National Movement will come to you for the pre-election period and promise to do many things for you. They may even give you money. You must demand much from the acting government and from the new one after October 1 as well. I accompanied Eliso Chapidze in this village today and I hope she will win the election in this district with Georgian Dream”, Kakhi Kaladze told locals.
Eliso Chapidze, the majoritarian candidate of Georgian Dream in Tkibuli told humanrights.ge: ”I am glad that my meetings with the voters began with Kakhi Kaladze. Though, I do not exclude that other candidates will also come to participate in my pre-election campaign. I cannot tell you an exact date but it is possible that Bidzina Ivanishvili will visit Tkibuli one of next days”.