„ქართული ოცნებიდან“ საოლქო – საარჩევნო კომისიის წევრებს კომისიის თავმჯდომარე ინფორმაციას არ აცნობს
„კონსერვატიული პარტიიდან“ და „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოდან“ გურჯაანის საოლქო – საარჩევნო კომისიის წევრები  აცხადებენ, რომ კომისიის თავმჯდომარე ნატო ბეგაშვილი მათ მუშაობის საშუალებას პოლიტიკური ნიშნით არ აძლევს. ორივე პარტია კოალიცია „ქართულ ოცნებაშია“ გაერთიანებული.
საოლქო–საარჩევნო კომისიის მხოლოდ ამ ორ წევრს ოფისში არ აქვს სამუშაო მაგიდა, ასევე კომისიის თავმჯდომარემ უარი უთხრათ გაეცნონ საუბნო – საარჩევნო კომისიის წევრობის კანდიდატთა განცხადებებს.
საარჩევნო კოდექსის 25–ე მუხლის თანახმად, საოლქო–საარჩევნო კომისიის წევრებმა 16 აგვისტომდე უნდა აირჩიონ საუბნო–საარჩევნო კომისიის წევრები.
„არ მეძლევა სრულყოფილი ინფორმაციის მიღების საშუალება, რაც გამოიხატება იმაში, რომ 16 აგვისტომდე ჩვენ უნდა დავასრულოთ საუბნო საარჩევნო კომისიებში კომისიის წევრების დანიშვნა. როგორც დღეს საოლქო კომისიის თავმჯდომარემ განგვიცხადა, ინფორმაციას გაგვაცნობს მხოლოდ ნაწილობრივ, სხდომაზე, საკონტაქტო ტელეფონების გარდა, რადგან ამით თურმე ირღვევა მათი უფლებები. მათ საკონტაქტო ინფორმაციას მათი წერილობითი თანხმობის გარეშე ვერ მოგცემთო, ეს იყო მისი დასაბუთება. ავტობიოგრაფიებს ნახავთ, მაგრამ ტელეფონის ნომრებს ვერ გადმოიწერთო. სხდომამდე ხომ უნდა ვიცოდეთ ვის ვირჩევთ კომისიის წევრად?“ – განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ბექა მაისურაძემ, გურჯაანის მე–12 საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრმა „კონსერვატიული პარტიიდან“.
გურჯაანის საოლქო–საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის ნატალია ბეგაშვილის განცხადებით, კომისიის წევრებს შეუძლიათ დარბაზში იმუშაონ. რაც შეეხება საუბნო – საარჩევნო კომისიის წევრობის კანდიდატთა განცხადებებს, ბეგაშვილის თქმით, განცხადებები პერსონალურ ინფორმაციას შეიცავს და მისი გაცნობის უფლება უშუალოდ იმ პირის თანხმობის გარეშე, ვისაც ეს ესება, კომისიის წევრებს არ აქვთ.

Head of the District Election Commission Does Not Update Commission Members from Georgian Dream with Information
Members of Gurjaani District Election Commission from the Conservative Party of Georgia and Industry Will Save Georgia stated that Nato Begashvili, the head of the Election Commission, does not allow them to work because of the political reasons. Both parties are united in the coalition Georgian Dream.
Only those two members of the DEC do not have working places in the office. The Head of the District Election Commission refused them to study applications of the Precinct Election Commission membership candidates.
According to the Article 25 of the Election Code of Georgia, the DEC members must elect PEC members before August 16.
“I do not have access to full information though we are obliged to elect PEC members before August 16. Today the Head of the DEC said she will give us only part of the information without phone numbers of applications alleging it violates their rights. She said she could not give us their telephone numbers without their written permission. It was her clarification. She added we could see autobiographies but could not get their numbers. We need to know whom we will elect as Commission members before meeting”, Beka Maisuradze told the Information Centre of Kakheti. He is a member of the Gurjaani District Election Commission #12 from the Conservative Party.
According to the Natalia Begashvili, the Head of the DEC, the Commission members can work in the hall. As for the applications PEC membership candidates, she added that these statements include personal information and Commission members are not allowed to get the information without their consent.