„ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტები კახი კალაძის მხარდამჭერებს დაუპირისპირდნენ
17 აგვისტოს სამტრედიის მუნიციპალიტეტის სოფელ გომში „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტებსა  და „ ქართული ოცნების“ მხარდამჭერებს შორის სიტყვიერი შეკამათება ფიზიკურ ძალადობაში გადაიზარდა.
სოფელ გომში კახი კალაძის მხარდამჭერების წინააღმდეგ მობილიზებულ „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტებთან ერთად, გომის მაჟორიტარი დეპუტატი მიხეილ ნიკოლეიშვილი იმყოფებოდა.  რომელიც შეხვედრის ჩაშლას ცდილობდა.
კალაძის მხარდამჭერებსა და „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტებს შორის დაპირისპირება ხელჩართულ ბრძოლაში გადაიზარდა. ამ ფაქტს სამტრედიის პოლიციის უფროსის მოადგილე ამინო ადამიაც შეესწრო, რომელიც ჩხუბს ავტომანქანიდან ადევნებდა თვალს.
შეხვედრაზე მყოფი მადინა თავაძე აცხადებს, რომ არც ერთი „ნაციონალი“ აქტივისტი გომის მკვიდრი არ არის, ისინი შეხვედრაზე სპეციალურად ჰყავდათ მოყვანილი პროვოკაციის მოსაწყობად.

On August 17, verbal controversy between the activists of the National Movement and Georgian Dream’s supporters in Gomi village, Samtredia district turned into physical violence.
The ruling party’s majoritarian candidate Mikheil Nikoleishvili was in Gomi village together with the activists of the National Movement to oppose Kakhi Kaladze’s supporters; they tried to fail the meeting.
The verbal argument between opposition parties turned into physical controversy. Deputy head of Samtredia district police Amino Adamia also witnessed the incident from his car.
Madina Tavadze said none of the National Movement’s activists were Gomi residents and they were brought to the village to provoke incident.