ზეწოლის შედეგად „ქართული ოცნების“ კოორდინატორმა კოალიცია დატოვა
ახმეტის რაიონის სოფელ ქისტაურში „ქართული ოცნების“ ქვეკოორდინატორმა თეონა თათულაშვილმა ზეწოლის შედეგად კოალიცია დატოვა. როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს „ქართული ოცნების“ წევრმა ზაზა ლაგაძიძემ განუცხადა, თეონა თათულაშვილზე ზეწოლას პოლიციის თანამშრომელი ზაქარია ბერიაშვილი ახორციელებდა.
„ახალგაზრდა გოგონაა, პატარა ბავშვი ჰყავს. ჩვენი ქვეკოორდინატორი იყო სოფელში და აგიტაციას ეწეოდა. პოლიციის თანამშრომელი ზაქარია ბერიაშვილი, რომელიც მისივე მეზობელია, არაერთხელ დაემუქრა, რომ თუ „ქართულ ოცნებას“ არ დატოვებდა, დედამისს და მის მაზლს, რომლებიც დასაქმებულები არიან, სამსახურიდან გაათავისუფლებდნენ. ამასთან, სხვა პრობლემებიც შეექმნებოდათ. გოგონას დედა ერთ–ერთ საბავშვო ბაღში მუშაობს, 50 თუ 70 ლარი აქვს ხელფასი“, – განუცხადა ზაზა ლაგაზიძემ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი თეონა თათულაშვილსაც დაუკავშირდა. „ვერაფერს ვერ გეტყვით, აღარ ვარ პარტიაში, წამოვედი, ნახვამდის“, – განაცხადა თეონა თათულაშვილმა.

Georgian Dream’s Coordinator Left Coalition as a Result of Oppression
Sub-coordinator of the Georgian Dream’s office in Kistauri village, Akhmeta district Teona Tatulashvili left the Coalition as a result of oppression. Georgian Dream’s member Zaza Lagazidze told ICK that police officer Zakaria Beriashvili was intimidating Teona Tatulashvili.
“She is a young girl with a little child. She worked as a sub-coordinator during two weeks and was agitating in the village. Police officer Zakaria Beriashvili, who is her neighbor, threatened her several times with firing her mother and brother-in-law from jobs unless she left the Coalition. He threatened him with creating some other problems too. Teona’s mother works at a kindergarten and has a salary of 50 or 70 lari,” Zaza Lagazidze told ICK.