ვეტერანმა „ნაციონალმა“ პარტიის მანდატი საჯაროდ დახია
21 აგვისტოს, ზესტაფონის რაიონის სოფელ სვირის მცხოვრებმა 70 წლის რევაზ მაჩიტაძემ „ნაციონალური მოძრაობის“ მანდატი სახალხოდ დახია. იგი 2003 წლიდან „ნაციონალური მოძრაობის“ პარტიის წევრი იყო და პარტიის განსაკუთრებული დამსახურებების მანდატს ამავე წლიდან ატარებდა. მაჩიტიძე სოფელ სვირის დეპუტატიც იყო.
რევაზ მაჩიტაძემ humanrights.ge-სთან საუბრისას განაცხადა: „ადგილობრივ ხელისუფებას სოფლის პრობლემების მოგვარებისთვის რამდენჯერმე მივმართე, მაგრამ დახმარება ვერასდროს ვერ მივიგეთ. ზესტაფონის ადგილობრივი ხელისუფლება კაბინეტებიდან ტკბილი სიტყვით გვიშვებდა, ხოლო დანაპირებს რეალურად არ ასრულებდა. მე მინდა, ჩემს თანასოფლელებს ბოდიში მოვუხადო და პატიება ვთხოვო იმ ტყუილი დაპირებებისთვის, რომლებიც ამ ხელისუფლებამ მათთან მათქმევინა. მოვუწოდებ ხალხს, რომ გონს მოვიდეს და აღარ იწამოს ის, რაც აქამდე გვწამდა და გვჯეროდა. ამ მანდატის საჯარო დახევით მე პარტიას ვემშვიდობები“.
სოფელ სვირის ყოფილმა დეპუტატმა პარტიის მანდატი „ნაციონალური მოძრაობის“ ზესტაფონის ოფისის წინ საჯაროდ დახია.

Veteran Member of the National Movement Publicly Tore Party Mandate
On August 21, a resident of Sviri village in Zestaponi district Revaz Machitadze, 70, publicly tore the mandate of the National Movement. He had been member of the ruling party since 2003. Machitadze was Sviri village’s representative in the municipal board.
Revaz Machitadze told humanrights.ge: “I have applied to the local government several times and asked them to resolve some problems in the village but they never assisted us. Zestaponi district administration members were sending us with nice words from their office but never kept their promises. I want to apologize to the residents of my village and ask them to forgive me those false promises I had to tell them because of the government’s false statements. I suggest people to wake up and not to believe what we believed for so long time. I am saying goodbye to this party by tearing off this mandate.”
Former representative of the Sviri village publicly tore off the mandate in front of the National Movement’s Zestaponi office.