ნაციონალური მოძრაობის კანდიდატები სამეგრელოს ქალაქებში
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ დავით ბაქრაძემ სამეგრელო-ზემო სვანეთის ქალაქებში ბლოკ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები ოფიციალურად წარადგინა. ესენი არიან: ფოთში - ბიზნესმენი თენგიზ სარიშვილი, სენაკის მუნიციპალიტეტში აწ უკვე ყოფილი გუბერნატორი გურამ მისაბიშვილი, აბაშის მუნიციპალიტეტში კი ყოფილი გუბერნატორის პირველი მოადგილე - დავით დარცმელიძე.
თენგიზ  სარიშვილი  წლების განმავლობაში ჯართის ბიზნესით იყო დაკავებული.  ბოლო წლებში ეს ბიზნესი  გააფართოვა და ამჯერად კომპანიების: „ბლექსის“, „სათნოსა“ და „ცქრაფის“ დამფუძნებელი და დირექტორია. 2012 წლიდან სათამაშო ბიზნესითაც დაინტერესდა. 2010 წლიდან თენგიზ სარიშვილი ფოთის საკრებულოს წევრია. იგი აუდიტის სამსახურმა ერთ-ერთი ფოთელი მოქალაქისთვის სატელიტური ანტენის ჩუქებისთვის სამართალადამრღვევად სცნო და თბილისის საქალაქო სასამართლომ ამისათვის დააჯარიმა კიდეც.
რაც შეეხება სენაკის კანდიდატს - გურამ მისაბიშვილს, იგი საქართველოს პარლამენტის ყოფილი მაჟორიტარი დეპუტატია.  სამეგრელო-ზემო სვანეთის მხარეში პრეზიდენტის რწმუნებულად გასული წლის 22 ოქტომბერს დაინიშნა.
აბაშის მაჟორიტარობის კანდიდატი დავით დარცმელიძე გასული წლის დეკემბერს დაინიშნა გუბერნატორის პირველი მოადგილის თანამდებობაზე. მანამდე შინაგან საქმეთა სამინისტროს ზუგდიდის პოლიციის განყოფილების უფროსი გახლდათ. უფრო ადრე კი კონსტიტუციური  უსაფრთხოების ადგილობრივ დეპარტამენტს ხელმძღვანელობდა.

National Movement Candidates in Samegrelo Cities
Davit Bakradze, the chairman of the parliament of Georgia presented the majoritarian candidates of the block United National Movement officially in the cities of Samegrelo-Zemo Svaneti. They are: businessman Tengiz Sarishvili in Poti, Guram misabishvili, the former governor in Senaki municipality, Davit Dartsmelidze, the first deputy of the former governor.
Tengiz Sarishvili was in a business of scrap-iron for several years. He extended the business in recent years and he is the founder and the director of the companies: Bleksi, Satno and Tskrapi. He got interested with the entertainment business in 2012 too. Tengiz Sarishvili is the member of the Poti City Council from 2010. The State Audit Office of Georgia declared him as the lawbreaker for gifting the satellite antenna to Poti citizen and Tbilisi City Court imposed a fine on him too.
As for Guram Misabishvili, the Senaki majoritarian candidate he is the former majoritarian candidate of the parliament of Georgia. He was appointed as the attorney of the president in Samegrelo-Zemo Svaneti on October 22, last year.
Davit Dartsmelidze, the majoritarian candidate in Abasha was appointed as the first deputy governor in December last year. Before that, he was the head of the Zugdidi police department at the Ministry of Internal Affairs. Before that, he was the head of the local branch of the Constitutional Security Department.