„ქართული ოცნების“ კანდიდატს „ნაციონალების“ აქტივისტებმა შეკითხვები დაუსვეს
7 სექტემბერს „ქართული ოცნების“ ხონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა  ნიკა სანოძემ ამომრჩევლებთან მორიგი შეხვედრა გამართა.  სანოძემ  ადგილობრივებს  კოალიციის საარჩევნო პროგრამა გააცნო. მოსახლეობამ სადაზღვეო პოლისების, სოციალური საკითხების და უმუშევრობის პრობლემებზე ისაუბრა.
შეკრებას „ნაციონალური მოძრაობის“ ახალგაზრდა აქტივისტებიც ესწრებოდნენ. ისინი „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარი კანდიდატის შეხვედრას მოსახლეობასთან ბოლომდე დაესწრნენ და კოალიციის მომავალ გეგმებზეც რამდენიმე კითხვა დასვეს.
ნიკა სანოძემ „ნაციონალური მოძრაობის“ ახალგაზრდა აქტივისტების კითხვებს უპასუხა და განაცხადა: „ამ ახალგაზრდებს აქვთ თავიანთი მოსაზრებები და შეხედულებები, ამიტომაც დასვეს კითხვები და ვფიქრობ ეს ნორმალურია“.

On September 7, Georgian Dream’s majoritarian candidate in Khoni district Nika Sanodze met voters and introduced them with the Coalition’s election program. Population spoke about medical insurance policies, social issues and unemployment.
Young activists of the United National Movement also attended the meeting completely. They asked several questions about future plans of the Coalition.
Nika Sanodze answered their questions and said: “Those young people have their opinions and views, that’s why they asked me those questions and I think it is normal process.”