„ჩემი ქმარი აგვისტოს ომში იბრძოდა, სამშობლოს მოღალატე როგორ უნდა იყოს?!“
20 სექტემბერს გლდანის ციხესთან მყოფმა მოქალაქემ ციცინო აბაშიძემ, რომელიც ერთ-ერთი პატიმრის - ტარიელ აბაშიძის მეუღლეა, ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ ეშინია ქმრის მონახულება საპატიმროში, რადგანაც თუ პატიმარს ციხეში არსებულ განუკითხაობაზე რამე წამოსცდება, მის სიცოცხლეს შეიძლება საფრთხე დაემუქროს.
ამასთანავე, აბაშიძემ განაცხადა, რომ მისი ქმარი, ტარიელ აბაშიძე უკანონო პატიმარია. იგი 1 წლის წინ სამშობლოს ღალატის ბრალდებით დააკავეს. მანამდე ტარიელ აბაშიძე საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის პირადი სამხედრო მფრინავი იყო. მიღებული აქვს წმინდა გიორგი ორდენი და იბრძოდა 2008 წლის აგვისტოს ომში.
„ორი პატარა შვილი მყავს და მამის გარეშე მათი გაზრდა ძალიან მიჭირს. ჩემი მეუღლე მოღალატე არ არის. იგი ნამდვილი პატრიოტია და ციხეში გაუგებრობის გამო აღმოჩნდა. აგვისტოს ომში იბრძოდა და სამშობლოს მოღალატე როგორ უნდა იყოს?! ხალხო, ამომიდექით მხარში. დამეხმარეთ, როგორც ფოტორეპორტიორებს დაეხმარეთ და იქნებ, ჩემი ქმარიც გამოვიყვანოთ ციხიდან“ - მიმართა ჟურნალისტებს ციცინო აბაშიძემ.

“My Husband Fought in August War, How Can He Be a Traitor?!”
On September 20, near the Gldani Prison # 8, Tsitsino Abashidze, wife of the prisoner Tariel Abashidze, told journalists she is afraid to visit her husband because if he tells anything about abuse he might be killed.
Abashidze added her husband Tariel Abashidze is illegal prisoner. He was arrested under charge of high treason a year ago. Before that he was personal military pilot of President Mikheil Saakashvili. He was decorated with St. George’s award and fought in 2008 August war.
“I have two little children and it is very difficult to bring them up without father. My husband is not a traitor. He is patriot and he was put in prison by mistake. My husband fought in August War, how can he be a traitor?! People, I need your support. Help me like you assisted photo reporters and maybe we will manage to take my husband out of the prison together,” Tsitsino Abashidze urged journalists.