„მოძრაობა სამართლიანი საქართველოსთვის” მოთხოვნა
„მოძრაობა სამართლიანი საქართველოსთვის” ბათუმის ოფისი პატიმრების წამების ფაქტებს გამოეხმაურა. მათ ქმედება ვანდალიზმად შერაცხეს და პრეზიდენტს მოთხოვნა წაუყენეს.
„ასეთი საშინელი და ამაზრზენი ფაქტების დაფიქსირების გამო საქართველოს საპყრობილეებში, საქართველოს პრეზიდენტმა, ერთი კვირის ვადაში, გამოაცხადოს ამნისტია. 45 წლამდე ასაკის ყველა პატიმარი გაათავისუფლოს. დაისაჯოს ყველა, არამარტო ის პირები, რომლებიც ამ დანაშაულს ჩადიოდნენ, არამედ დამკვეთებიც სათანადოდ დაისაჯონ“, - განაცხადა „მოძრაობა სამართლიანი საქართველოსთვის” ბათუმელმა ლიდერმა ბორის მიქელაძემ.
პარტიაში თვლიან, რომ მათი მოთხოვნები სრულებით ადეკვატურია იმ ვითარებისა, რაც ქართულ ციხეებში ხდება. მოთხოვნების დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში, არჩევნების შემდეგ ფართომასშტაბიანი გამოსვლებით იმუქრებიან.

Request of the “Movement for the Just Georgia
Batumi office of the Movement for Just Georgia responded to the fact of prisoners’ torture. They evaluated the fact as vandalism and petitioned to the president.
“After screening these horrifying and shocking facts that occur in Georgian prisons President of Georgia shall announce amnesty and release prisoners under age of 45. Everyone must be punished; not only those who personally committed the crime but they, who ordered them to commit this crime,” said Boris Mikeladze leader of the Movement in Batumi.
The party members believe their requests are adequate to the current situation that occurs in prisons. Unless their requests are satisfied they will start large-scaled demonstrations after the elections.