ვანში სასწრაფოს თანამშრომელი პოლიტიკური ნიშნით გაათავისუფლეს
კოალიცია „ქართული ოცნების“ ვანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის დათო ლორთქიფანიძის ინფორმაციით, ვანის მკვიდრები - ნაირა ხავთასი და მისი მეუღლე როსტომ კიკაბიძე სამსახურიდან „ქართული ოცნების“ მხარდაჭერის გამო გაათავისუფლეს. აღნიშნული პირები რამდენიმე დღის წინ „ქართული ოცნების“ აქციაზე იმყოფებოდნენ.
ნაირა ხავთასი ვანის სასწრაფო დახმარების თანამშრომელია. „დილით სამსახურში ხელმძღვანელი მაკა ზარნაძე მოვიდა და მითხრა, რომ სამსახურიდან განთავისუფლებული ვიყავი. თანაც გამაფრთხილა არსად არ იჩივლოო“, - ამბობს ნაირა ხავთასი.
აღსანიშნავია, რომ რამდენიმე თვის წინ ვანის სასწრაფო დახმარების სამსახურს შემოწმების შედეგად რამდენიმეათასიანი  ჯარიმა დააკისრეს. მაკა ზარნაძე ნაირა ხავთასს დაემუქრა, რომ ამ ჯარიმის მას გადაახდევინებდნენ, თუკი ის სამსახურიდან გათავისუფლების ნამდვილ მიზეზს  გაახმაურებდა.
დათო ლორთქიფანიძემ მათ სოლიდარობა გამოუცხადა  და შესაბამის სამსახურებს  მათი სამსახურებში აღდგენა მოსთხოვა.

Employee of Vani First Aid Fired for Political Reasons
According to Dato Lortkipanidze,the majoritarian candidate of the coalition Georgian Dream in Vani, Naira Khhavtasi and her husband Rostom Kikabidze,residents of Vani, were fired because they were supporters of Georgian Dream. The above-mentioned persons were onat the Georgian Dream protest rally a few days ago.
Naira Khavtasi is an employee of Vani first aid.”The director Maka Zarnadze came to the office in the morning, told me that I was fired and warned me not to complain”, - Naira Khavtasi said.
Vani first aid service received a fine of several thousand lari as a result of an inspection some months ago. Maka Zarnadze threatened Naira Khavtasi, saying that she will be made to pay this fine if she gives away the real reason for her dismissal.
Dato Lortkipanidze expressed solidarity towards these people and demanded that the relevant agencies return them to their positions.