„არ მესპექტაკლება“ - ბათუმის თეატრის მსახიობთა პროტესტი
ბათუმის ილია ჭავჭავაძის დრამატული თეატრის მსახიობებმა სპეკტაკლში მონაწილეობაზე უარი განაცხადეს. მსახიობები ამ სახით ცდილობდნენ პატიმრების წამების ფაქტების გაპროტესტებას.
სპეკტაკლი „ბოლო გაჩერება“ 22 სექტემბერს უნდა დადგმულიყო ბათუმის დრამატული თეატრის სცენაზე. თუმცა, თეატრის მმართველთან ერთად, მსახიობებმა მიიღეს გადაწყვეტილება, რომ თეატრი სპექტაკლს არჩევნების შემდეგ, 6 ოქტომბერს წარმოადგენს.
ტიტე კომახიძე, მსახიობი: „გაოგნებული ვარ დღემდე იმ კადრებით, რაც ვიხილე ტელევიზიაში. ახლაც მესმის იმ არასრულწლოვანი პატიმრის ხმა, ყვირილი - ნუ მკლავთ, რა დავაშავეო... მე არა მაქვს უფლება, რომ ვითამაშო სპექტაკლი. არ მესპექტაკლება“.
ზაზა ხალვაში, თეატრის დირექტორი: „ეს არის ადამიანური პოზიცია, გნებავთ -  სამოქალაქო პოზიცია ჩვენი თეატრისა. ყველა თანამშრომელი ადგილზე, თეატრშია და მათ ამით უნდათ, რომ გამოხატონ თავიანთი პოზიცია“.
მსახიობები ამბობენ, რომ სპეკტაკლი ძალადობის თემას ეხმაურება და თემატურად დღევანდელ მდგომარეობასთან ახლოსაა. თუმცა, მათ თამაშის ძალა აღარ შესწევთ. მსახიობები სპექტაკლზე მისულ მაყურებელს სცენის ნაცვლად თეატრის შესასვლელში დახვდნენ.

Actors of Batumi Ilia Chavchavadze State Drama Theatre refused to participate in the performance. They protest prisoners’ abuse facts.
On September 22 the play “Last Stop” was scheduled in Batumi State Drama Theatre. However, actors and theatre manager decided to stage the performance on October 6, after the Election Day..
Tite Komakhidze, Actor: “I am still shocked with those images I saw on TV. I still hear the juvenile prisoner’s voice, his crying-“Do not kill me, what have I done...” I have no right to play. I am not going to play at all.”
Zaza Khalvashi, Theatre Director: “It is theater’s human position or position of civil society. All our actors are at work and they want to express their position in this way.”
Actors said the performance is about violence and close to nowadays’ situation. But, they cannot play. The actors met audience at the entrance of the theatre.