ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებელს სართიჭალაში, #49 საარჩევნო უბანზე შეურაცხყოფა მიაყენეს და დაემუქრნენ
გარდაბნის #21 საარჩევნო ოლქის #49 საარჩევნო უბანზე, სართიჭალაში, გაურკვეველი სტატუსის მქონე მოქალაქეები, რომელთა ნაწილი თავს არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენელს უწოდებს, დაემუქრნენ და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებელს, ნინო ღვედაშვილს.
თავის მხრივ, ნინო ღვედაშვილი ცდილობდა, შეედგინა საჩივარი უბანზე დაფიქსირებული დარღვევების თაობაზე, რისი საშუალებაც აღნიშნულმა მოქალაქეებმა მას არ მისცეს. ამავე დროს, ისინი უბანზე ღიად ეწევიან აგიტაციას ნაციონალური მოძრაობის სასარგებლოდ და შენიშვნაზე აგრესიულად რეაგირებენ. ნინო ღვედაშვილი ვარაუდობს, რომ ეს მოქალაქეები შესაძლოა, ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლები იყვნენ.
ნინო ღვედაშვილი რამდენჯერმე დაუკავშირდა ცესკოს ცხელ ხაზს და მოითხოვა რეაგირება, მაგრამ ცესკოს მხრიდან რეაგირება არ მომხდარა. დამატებით ცესკოს ცხელ ხაზზე ასევე  დავრეკეთ ადამიანის უფლებათა ცენტრის სათაო ოფისიდან, სადაც კიდევ ერთხელ დაგვპირდნენ რეაგირებას.

Human Rights Center’s Observer in Sartichala PS # 49 Was Insulted and Threatened
Citizens of unidentified status, who introduced themselves as NGO representatives, threatened and verbally assaulted Human Rights Center’s observer Nino Gvedashvili in Sartichala PS # 49 in Gardabani DEC #21.
Nino Gvedashvili tried to file a complaint on the observed violations but those citizens did not allow her to. At the same time, those people publicly agitate in favor of the National Movement in the polling station and aggressively respond to all remarks. Nino Gvedashvili assumes those people might be law enforcement officers.
HRC observer called CEC hot line several times and requested their assistance but CEC did not respond. Human Rights Center’s head office also called CEC and they promised to respond to the violation.