„ქართული ოცნების“ დამკვირვებელი საარჩევნო უბნიდან გააძევეს
ქუთაისის #120–ე საარჩევნო უბნიდან „ქართული ოცნების“ დამკვირვებელი გიგა კუბლაშვილი გააძევეს. კუბლაშვილის განმარტებით, იგი მხოლოდ იმიტომ გააგდეს, რომ საჩივრები დაწერა:  „თავიდანვე არაკეთილგანწყობილი იყვნენ ჩემს მიმართ. მას შემდეგ კი, რაც 4 საჩივარი დავწერე, აგრესია გაიზარდა და საბოლოოდ, უბნიდან გამაგდეს“.
#120 საარჩევნო უბნის დამკვირვებელი „ნაციონალური მოძრაობიდან“ აცხადებს, რომ კუბლაშვილი მხოლოდ იმიტომ გააძევეს საარჩევნო უბნიდან, რომ  საჩივარს საჩივარზე წერდა და საუბნო კომისიას მუშაობაში ხელს უშლიდა.

Giga Kublashvili, a Georgian Dream observer, was expelled from the polling station # 120 in Kutaisi. According to Kublashvili, he was driven out only because he made complaints:”They were unfriendly to me from the beginning. After I wrote 4 complaints they became more aggressive to me and expelled me from the polling station.”
A National Movement observer from polling station # 120 alleged that Kublashvili was expelled because he was writing complaints all the time and was disturbing the polling station's election commission members in their work.