ბესო სურმავა ოჯახში დაბრუნდა
„ქართული ოცნების“ ლიდერის, ბიძინა ივანიშვილის დაცვის წევრი ბესო სურმავა ოჯახში დაბრუნდა. ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ მისმა მეუღლე მაკა ლობჟანიძემ განუცხადა და აქვე განმარტა, რომ სურმავა სახლში წუხელ ღამით მივიდა.
„ჩვენთან მხოლოდ ორი საათი გაჩერდა, შემდეგ კი, გადავწყვიტეთ, რომ დაისვენოს და სხვაგან გავუშვით. აბსოლუტურად არაფერზე ლაპარაკობს და ვფიქრობ რაიმე კითხვის დასმას ახლა აზრიც არ აქვს. ერთადერთი რისი თქმაც შემიძლია, ისაა, რომ ბესოს დაღლილი და ნაწამები სახე აქვს“, - განაცხადა მაკა ლობჟანიძემ.
მისივე განმარტებით, „დეტალებში არ უსაუბრიათ, თუმცა დასვენების შემდეგ ბესო სურმავა, ალბათ, ბიძინა ივანიშვილთან მისვლასაც გადაწყვეტს“.
ივანიშვილის დაცვის წევრის, ბესო სურმავას ადგილსამყოფელი 7 დღე იყო დაუდგენელი. ის არჩევნებამდე ორი დღით ადრე გაუჩინარდა. მალევე სოციალური ქსელის მეშვეობით მისი ვიდეო გავრცელდა, რომელშიც ის აცხადებს, რომ ივანიშვილი „ქართული ოცნების“ წევრების მოსმენებს და მათი ჩანაწერების გაკეთებას ავალებდა. სურმავას სახელით youtube.com-ზე რამდენიმე საუბრის ჩანაწერიც განთავსდა, რომელშიც კოალიციის წევრები ერთმანეთს და უშუალოდ „ქართული ოცნების“ ლიდერ ბიძინა ივანიშვილს უწმაწური სიტყვებით მოიხსენიებენ.

Beso Surmava returned to family
Beso Surmava, a  bodyguard of Georgian Dream leader Bidzina Ivanishvili, has returned to his family. Maka Lobjanidze, the wife of Surmava, told Interpressnews that her husband returned last night.
“He stayed only two hours with us and then we decided that he needs to relax so we sent him away. He didn't talk about anything and I think there is no need to ask him questions right now. The only thing I can say is that Beso has a tired and tortured face” stated Maka Lobjanidze.
According to her, they haven’t talked about details but probably after resting for some time he will decide to go to Bidzina Ivanishvili.
Beso Surmava’s location was unknown for 7 days. He disappeared two days before the elections. Soon after, a video was posted on social networks where he states that Ivanishvili ordered him to spy and record conversations of Georgian Dream members. Several videos appeared on YouTube under Surmava’s account in which coalition members talk badly about their leader Bidzina Ivanashvili.