ნიკა ჯანჯღავა: „უკანონობების არქიტექტორი თავის ადგილზეა და ბნელ საქმიანობას განაგრძობს“
ადმინისტრაციული პატიმრობიდან გათავისუფლებული შეიარაღებული ძალების პოლკოვნიკი ნიკა ჯანჯღავა აცხადებს, რომ „ყველაფერი უნდა გაკეთდეს იმისთვის, რომ ისეთმა ტიპაჟებმა, როგორებიც არიან ბაჩანა, დათა და, რაც მთავარია მიშა, კანონის წინაშე აგონ პასუხი“.
წინასწარი დაკავების იზოლატორიდან გამოსულმა ჯანჯღავამ ჟურნალისტებთან საუბრისას ხაზგასმით აღნიშნა, რომ „უკანონობების არქიტექტორი თავის ადგილზეა და ბნელ საქმიანობას განაგრძობს“.
„1 ოქტომბერი რომ არა, ჩვენ აქ არ შევხვდებოდით, მაგრამ ბევრი რამ არის გასაკეთებელი. არ უნდა დაგვავიწყდეს, რომ უკანონობების არქიტექტორი ადგილზეა და ბნელ საქმიანობას განაგრძობს. არ უნდა დაგვავიწყდეს, რომ მოსამართლე, რომელმაც ასეთი უკანონი გადაწყვეტილება მიიღო, დღესაც საქმიანობას აგრძელებს და კანონის ინტერპრეტაციებს ახდენს. ჩვენ არ უნდა დაგვავიწყდეს, რომ ქალაქში პატრულის ფორმაში გამოწყობილი ბანდიტები დღესაც დაძრწიან და უდანაშაულო ხალხს აპატიმრებენ. საქართველოში არსებობს ასეულობით უდანაშაულო ადამიანი, რომელიც დღესაც ციხეში იმყოფება!“ - აღნიშნა ჯანჯღავამ.
მისივე თქმით, იგი თავდაცვის მინისტრმა თანამდებობიდან გაათავისუფლა და პოზიციას არა როგორც შეიარაღებული ძალების წარმომადგენელი, არამედ როგორც სამოქალაქო პირი აფიქსირებს.

Nika Janjgava: Architect of illegality keeps his position and continues his dark activities
Nika Janjgava colonel of armed forces who was released from administrative imprisonment states that everything must be done to punish Bachana [Bacho Akhalaia, former Minister of Interior], Data [Akhalaia, former head of constitutional security department] and of course Misha [Saakashvili, the president] according to law.
Janjgava underlined with journalists that “architect of illegality still keeps his position and continues his dark activities”.
“If not October 1 we wouldn’t have met here, but many things shall be done. We shouldn’t forget that architect of illegality still keeps his position and continues his dark activities. We shouldn’t forget that judge who passed unfair judgment is still working and interprets the law. We shouldn’t forget that police officers are still arresting innocent people. There are hundreds of innocent people in Georgian prisons!” said Janjgava.
According to him he was defense minister [Dimitry Shashkin] had fired him and underlined that his aforementioned statement was his sole responsibility and cannot be connected with armed forces.