მაღალჩინოსანთა ღრეობები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდებოდა
რამდენიმე დღის წინ ინტერნეტში გამოქვეყნდა შპს „დივას“ და „ძველი თბილისის რეაბილიტაციისა და განვითარების ფონდის“ ანგარიშფაქტურა, სადაც ჩანს, რომ სტრიპტიზკლუბ „დივაში“ „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენელთა გარ¬თობა თბილისის ბიუჯეტიდან ფინანსდებოდა.
2010 წელს კლუბ „დივას“ მიერ გამოწერილი 2 ინვოისისა და 1 ანგარიშფაქტურის მიხედვით, „ძველი თბილისის რეაბილიტაციისა და განვითარების ფონდიდან“ კლუბ „დივაში“ 5 129 ლარი ჩაირიცხა, რითაც ფონდმა რამდენიმე ადამიანს აუნაზღაურა კლუბის მიერ გაწეული მომსახურება.
უცნობია, კონკრეტულად ვინ სტუმრობდა ამ სტრიპტიზკლუბს, თუმცა, ანგარიშფაქტურებიდან ჩანს, რომ მათ საკმაოდ ხელგაშლილად უსარგებლიათ კლუბის მომსახურებით. ზემოაღნიშნული თანხა სასმელსა და სიგარებში დაიხარჯა, გარდა ამისა, ანგარიშფაქტურა წარდგენილია 29 სახეობის საქონელსა და მომსახურებაზე.
სტრიპტიზკლუბი „დივა“ რამდენიმე წლის წინ გაიხსნა თბილისში მერაბ კოსტავას ქუჩაზე. მოსახლეობამ მათ სახლთან მსგავსი დაწესებულების არსებობა გააპროტესტა და მათ საზოგადოების დიდი ნაწილიც შეუერთდა, მაგრამ კლუბი არ დახურულა. მეტიც - მის თავზე სკოლა ფუნქციობს. „დივას“ ხშირად სტუმრობენ პოლიტიკოსები, მაგრამ მათი ვიზიტები გოგონებთან ყოველთვის საიდუმლოდ რჩება.
რამდენიმე თვის წინ „დივაში“ პოლიტიკოსებისა და სხვა ცნობილი სახეებისთვის კოსტიუმირებული შოუც მოეწყო, მაგრამ ვინ სტუმრობდა „დივას“, დღემდე საიდუმლოდ რჩება. კლუბში ხშირად იწყობდა დახურულ საღამოებს პრეზიდენტი სააკაშვილიც, რომლის დაცვაც ზოგჯერ გოგონების გადაადგილებასაც უზრუნველყოფდა.
„ყველა სიახლე“ სტრიპტიზკლუბ "დივას" ხელმძღვანელ პატრისია დელონს დაუკავშირდა:
- ქალბატონო პატრისია, ინტერნეტში გავრცელდა 2010 წელს შპს „დივასა“ და „ძველი თბილისის რეაბილიტაციისა და განვითარების ფონდს“ შორის გაფორმებული ანგარიშფაქტურა საიდანაც ჩანს, რომ თქვენს კლუბში „ნაციონალური მოძრაობის“ მაღალჩინოსნების გართობას ქალაქის ბიუჯეტი ანაზღაურებდა...
- მე არ მინახავს ეს ანგარიშფაქტურა. ვესაუბრე ბუღალტერს და რადგან არსებობს დოკუმენტი ე.ი. ნამდვილად ასე იყო, ტყუილად ხომ არ გაფორმდებოდა ანგარიშფაქტურა? თუმცა არ ვიცი, ვინ ისარგებლა ამ მომსახურებით, სამი წლის წინანდელ ამბავზე მეკითხებით. ისედაც არ მახსოვს ვინ ვინ არის, თუ სახით ვერ ვცნობ.
P.S. ვცადეთ, ამ საკითხზე კომენტარი მერიის პრესსამსახურის წარმომადგენლებისგანაც მო¬გვეპოვებინა, მაგრამ, სამწუხაროდ, მათ ჩვენს სატელეფონო ზარებს არ უპასუხეს.

Orgies of Senior Governmental Officials Funded from State budget
Several days ago, service purchase invoice between Ltd Diva and Old Tbilisi Rehabilitation and Development Fund was spread online which demonstrates that city budget funded entertainment of representatives of the National Movement in the striptease-club Diva.
According to three financial documents issued by Club Diva, Old Tbilisi Rehabilitation and Development Fund had transferred 5 129 lari to their account; the fund reimbursed the Club service of several people in 2010.
It is unknown who visited striptease club but invoice shows that they received quite an expensive service there. The aforementioned sum was spent on drinks and cigars alongside 29 sorts of different products and services that those people received.
Striptease club Diva was opened several years ago in Kostava Street in Tbilisi. Inhabitants of the street protested opening of the club in front of their houses but nobody closed the club. Moreover, a school is functioning over the striptease club. Politicians often visit it but their visits stay in secret.
Several months ago costume show of politicians and celebrities was held in the club, though it is still secret who visited Diva. President Saakashvili also attended private parties in the club and sometimes his security guards transported the girls from the striptease club.
Newspaper “Kvela Siakhle” contacted head of Diva Patricia Delon:
-Ms Patricia, invoice signed between Diva and Old Tbilisi Rehabilitation and Development Fund in 2010 was spread in internet; it shows that city budget was funding entertainment of senior officials of the National Movement…
-I haven’t seen this invoice. I talked with accountant and if this document exists, it really happened. But I don’t know who enjoyed our service; you are asking me about three-years-old fact. I do not know recognize people on their faces.
P.S We tried to get information from the press center of the City Hall but in vain because they did not answer our phone calls.