„ქართული ოცნების“ მხარდამჭერი დარაჯი სამსახურიდან გაათავისუფლეს
ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვირის საჯარო სკოლის დარაჯი პოლიტიკური შეხედულების გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს. ზურაბ წაქაძე ამ ადგილზე რამდენიმე წელი მუშაობდა.
წაქაძემ და მისმა ოჯახმა არჩევნებში თავისი პოზიცია კოალიცია „ქართული ოცნების“ სასარგებლოდ დააფიქსირეს. თუმცა, მანამდე მას „ნაციონალური მოძრაობის“ წინასაარჩევნო კამპანიაში მონაწილეობა შესთავაზეს და პირადობის მოწმობაც გამოართვეს. მოგვიანებით, როდესაც გაიგეს, რომ ის „ქართულ ოცნებას“ უჭერდა მხარს, სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
სვირის საჯარო სკოლის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი ინგა წიგნაძე ამბობს, რომ სკოლაში საშტატო ცვლილებები მოხდა და განთავისუფლების მიზეზი მხოლოდ შემცირებებია.

Georgian Dream’s supporter sacked from job
Watchman of the Public School in Sviri village, Zestaponi district, was sacked from job because of his political views. Zurab Tsakadze had worked at school for several years.
Tsakadze and his family voted for the Coalition Georgian Dream on the elections. However, before that they were offered to participate in the pre-election campaign of the National Movement; they had even taken his ID card from him. Later, when National Movement’s members learned that he supported Georgian Dream, school administration fired him.
Acting director of Sviri Public School Inga Tsignadze said personnel changes took place at school and reduction was the only reason of Tsakadze’s dismissal.