საჩხერეში ბაზრის თანამშრომლები გაიფიცნენ
17 ოქტომბერს დილის 9 საათზე, საჩხერის აგრარული ბაზრის დირექტორს მოვაჭრეებმა და თანამშრომლებმა კაბინეტის კარი აუჭედეს. ბაზრის თანამშრომლების თქმით, 26 ივლისს აღნიშნული ბაზარი ხელისუფლებამ ჩუმად გაყიდა და ახალი ხელმძღვანელიც დანიშნა.
თავად ბაზრის დირექტორი ნანა შამანაძე სამსახურში არ გამოჩენილა. ბაზრის ადმინისტრაციის თანამშრომლები კი მოითხოვენ, ნასყიდობის ხელშეკრულება გაუქმდეს  და ბაზარი ისევ მუნიციპალიტეტის გამგეობას გადაეცეს. ბაზრის მოვაჭრეები ამბობენ, რომ ახალი მფლობელი მათ დიდ გადასახადს უწესებს. ამავე დროს იგი თანამშრომლებს არც შეხვედრია.
„ეს ბაზარი გასაკეთებელია და კეთილმოსაწყობია. ჩვენ გვყავს იმის კაცი საჩხერლებს, რომელიც ამას გააკეთებს. ის ადამიანი აქამდე ამ საქმეს ისე აკეთებდა, რომ არც ევალებოდა და ახლა ევალება და დარწმუნებული ვარ, გააკეთებს“, - აცხადებს საჩხერის მკვიდრი მერი ბუსხრიკიძე.

Workers of Sachkhere Market Went on Strike
On October 17, at 9:00 am, traders and workers of the Sachkhere agricultural market nailed the door of the director’s working room. Market workers said the government had sold the market in secret on July 26 and appointed the new director.
The market director Nana Shamanadze did not arrive at work. The market administration personnel request to annul the purchase agreement and assign the market to the district administration again. Market traders said the new owner fixed high taxes for them. In addition to that, the owner has not met the workers yet.
“The market must be renovated and reequipped. We can find the person in Sachkhere who can do it. He was doing this work before though he was not obliged at all; but now, when it is his direct responsibility, he will definitely do it,” Sachkhere resident Meri Buskhrikidze said.