თამაზ მოლაშვილი შვილის სამოქალაქო საავადმყოფოში გადაყვანას მოითხოვს
თამაზ მოლაშვილი, „უფლებადამცველთა გაერთიანება“ და ადვოკატი გელა ნიკოლაიშვილი თორნიკე მოლაშვილის სასწრაფოდ სამოქალაქო საავადმყოფოში გადაყვანას მოითხოვენ.
როგორც თამაზ მოლაშვილმა 18 ოქტომბერს პრესკონფერენციაზე განაცხადა, თორნიკე მოლაშვილს აქვს მწვავე ართრიტი და საჭიროებს სასწრაფო ოპერაციას, რისი ჩატარებაც ციხის საავადმყოფოში შეუძლებელია.
გარდა ამისა, თამაზ მოლაშვილი მიმართავს ახალ ხელისუფლებას და სთხოვს, დაჩქარებული წესით მოხდეს მისი შვილის საქმის გადახედვა, რადგან იგი უკანონო პატიმარია.
თამაზ მოლაშვილმა, ასევე, თორნიკე მოლაშვილის დაკავების დეტალები გაიხსენა. მისი თქმით, სანამ თორნიკე მოლაშვილს დააკავებდნენ, მასთან მიმდინარეობდა აქტიური მოლაპარაკებები. შს მინისტრი ვანო მერაბიშვილი მას სთავაზობდა შინაგან საქმეთა სამინისტროში ერთ-ერთ მაღალ თანამდებობას.
როგორც თამაზ მოლაშვილი განმარტავს, შუამავალი თავიდან იყო გურამ დონაძე. ხოლო  როდესაც თორნიკე მოლაშვილს უკვე ხელი უნდა მოეწერა სამსახურში დანიშვნის ხელშეკრულებაზე, მერაბიშვილმა უთხრა, რომ სამსახურში დანიშვნის სანაცვლოდ, სულხან მოლაშვილს სტრასბურგში შეტანილი საჩივარი უნდა გამოეტანა, რაზეც უარი მიიღო.
როგორც თამაზ მოლაშვილი ამბობს, მისი შვილი სწორედ ამ ფაქტის შემდეგ დააკავეს და მანქანაში ნარკოტიკები ჩაუდეს.
კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯდომარის ძმა, თორნიკე მოლაშვილი 2011 წლის 21 ივნისს დააკავეს. მას მისჯილი აქვს 8 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა.
როგორც თამაზ მოლაშვილი განმარტავს, მისი შვილის დაკავების შემდეგ, იუსტიციის მინისტრმა, ზურაბ ადეიშვილმა შუამავალი გაუგზავნა, რომელიც მოლაშვილების ოჯახს სთავაზობდა, რომ როგორც კი ისინი გამოიტანდნენ სტრასბურგის სასამართლოდან საჩივარს, თორნიკე მოლაშვილს პატიმრობიდან გაათავისუფლებდნენ.
პრესკონფერენციის შემდეგ სასჯელაღსრულების დაწესებულების მონიტორინგის ჯგუფის წევრმა, „ინტერპრესნიუსის“ კორესპონდენტმა, თორნიკე მოლაშვილი მოინახულა. თორნიკე მოლაშვილმა მას უთხრა, რომ აწუხებს გული და ორივე მუხლი, არის სასწრაფოდ საოპერაციო.
ამასთან, მოლაშვილის ინფორმაციით, მამის პრესკონფერენციის შემდეგ, პატიმარს ჰქონდა შეხვედრა ციხის მთავარ ექიმ ირაკლი მურჯიკნელთან. „მურჯიკნელი დამპირდა, რომ ჩემი მოთხოვნის შესაბამისად, გადამიყვანენ ჩემს მიერ მითითებულ საავადმყოფოში და ოპერაცია ოჯახის წევრებთან შეთანხმებით გადაწყდება“, - აღნიშნა თორნიკე მოლაშვილმა.

Tamaz Molashvili Requests To Take His Son to City Hospital
Tamaz Molashvili, Union of Human Rights Defenders and Lawyer Gela Nikolaishvili request to immediately take prisoner Tornike Molashvili to city hospital.
On October 18, Tamaz Tamazashvili said at the press-conference that his son Tornike Molashvili has acute arthritis and needs urgent surgery that cannot be done in jail hospital.
Besides that, Tamaz Molashvili appeals to the new government and urges to promptly reconsider the case of his son because he is arbitrary prisoner.
Tamaz Molashvili recalled details of Tornike Molashvili’s detention. He said before his detention senior officials actively negotiated with Tornike Molashvili. Former minister of interior Vano Merabishvili offered him high position in the MIA.
Tamaz Molashvili clarified that initially Guram Donadze, senior official of the ministry, was mediator between his son and the MIA. When Tornike Molashvili was about to sign the labor contract, Merabishvili offered him to ask his brother, Sulkhan Molashvili [chairman of the Chamber of Control during Shevardnadze’s authority] to withdraw his appeal from the Strasbourg Court but Tornike refused.
Tamaz Molashvili said his son was arrested after this conversation and drugs were planted in his car.
Brother of the former chairman of the Chamber of Control Tornike Molashvili was arrested on June 21, 2011. He was sent to prison for 8 years and 6 months.
Tamaz Molashvili clarified that after detention of his son, Minister of Justice Zurab Adeishvili sent mediator to him who offered their family to withdraw application from the Strasbourg Court in exchange of what they promised to release Tornike Molashvili from prison.
After the press-conference, member of the Penitentiary Department’s monitoring group, who is correspondent of Interpresnews, visited Tornike Molashvili in prison. The convicted told the journalist that he has problems with heart and both knees and requires immediate surgery.
In addition to that, Molashvili reported that after his father gave a press-conference, he met chief doctor of the prison Irakli Murjikneli. “Murjikneli promised to take me to the hospital which I request and my surgery will be scheduled with the agreement of my family members,” said Tornike Molashvili.