თეა წულუკიანი: „ნორა კვიციანის სარჩელი მორიგებით უნდა დასრულდეს“
იუსტიციის მინისტრის თეა წულუკიანის აზრით, ემზარ კვიციანის დის, ნორა კვიციანის მიერ ევროპის ადამიანის უფლებათა სასამართლოში გაგზავნილი სარჩელი მორიგებით უნდა დასრულდეს.
რაც შეეხება თავად ემზარ კვიციანის წინააღმდეგ აღძრულ სისხლის სამართლის საქმეს, მინისტრის თქმით, „მისი შესწავლა მხოლოდ იმ შემთხვევაში მოხდება, თუკი კვიციანი სამშობლოში დაბრუნდება და ექნება მზაობა, პასუხი გასცეს ყველა იმ კითხვას, რაც საზოგადოებას ლეგიტიმურად გააჩნია“.
„ნორა კვიცანმა წინა ხელისუფლების უსამართლო სასამართლოს და მთელი რიგი უსამართლობების წყალობით ძმის მიერ ჩადენილი შეცდომების შედეგი საკუთარ თავზე იწვნია. ჩვენ ვართ ხელისუფლება, რომელიც ამბობს, რომ უნდა დაისაჯოს რეალური დამნაშავე და არა ის, ვინც გგონია, რომ დამნაშავეა. სასჯელი კი, ადეკვატური უნდა იყოს“, - განუცხადა ჟურნალისტებს თეა წულუკიანმა.

Minister of Justice Thea Tsulukiani said the application sent to the European Court of Human Rights on the case of Emzar Kvitsiani’s sister – Nora Kivitsiani shall finish with agreement.
As for the criminal case against Emzar Kvitsiani, former governor of Kodori Gorge (formerly Svaneti region and currently Abkhazian territory), the minister said “it will be studied if Kvitsiani returns to homeland and will be ready to answer all legitimate questions of the Georgian society.”
“Nora Kvitsiani became victim of unfair court and illegalities because of the mistakes committed by her brother. We are the government which claims that real perpetrators must be punished. And the punishment shall be adequate,” Thea Tsulukiani told journalists.