ტყიბულში ძიძიგურის მაღარო აღარ დაიხურება
7 დეკემბერს ტყიბულის ძიძიგურის სახელობის მაღაროს მუშებისთვის ცნობილი გახდა, რომ მაღარო აღარ დაიხურება.  ამ საკითხზე ეკონომიკის მინისტრის ბრძანების საფუძველზე შექმნილმა 12-კაციანმა კომისიამ თითქმის ათი დღის მანძილზე იმუშავა. კომისიამ დაწვრილებით შეისწავლა ტყიბულის მაღაროებში არსებული მდგომარეობა.
კომისიის დასკვნის საფუძველზე ძიძიგურის სახელობის მაღაროს მე-15 ველი, იქ არსებული მდგომარეობის გამო, უნდა დაიხუროს, ხოლო მე-17 ველი  მომუშავეთათვის საფრთხეს არ წარმოადგენს. მეტიც, დასკვნაში წერია, რომ სამთო სამუშაოების ჩატარება ამ უბანზე დასაშვებია.
შპს „საქნახშირის“ გენერალური დირექტორის პირველი მოადგილის, ვალერი კუხალაშვილის განცხადებით, „დახურვას მხოლოდ მე-15 ველი ექვემდებარება, სადაც ჩვენ ვერ ვუზრუნველვყოფთ უსაფრთხოების ნორმებს. მე-17 ველზე კი გარკვეული ღონისძიებებია ჩასატარებელი, რომელიც ოფიციალური დოკუმენტის სახით მოგვეცა და უახლოეს მომავალში შევასრულებთ. ამ ეტაპზე კი ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოები ამ ველზე არ მიმდინარეობს“.
უსაფრთხოების ნორმების შესახებ მიცემული შენიშვნების განხორციელებას შპს „საქნახშირის“ უსაფრთხოების სამსახური სავარაუდოდ 10 დეკემბრიდან დაიწყებს.

Dzidziguri Mine Will No Longer Close in Tkibuli
On December 7, workers of Tkibuli Dzidziguri Mine learned that the mine will no longer be closed. 12-member commission, set up based on the decree of the Ministry of Economy, worked on this issue during ten days. They studied current situation in Tkibuli Mine in details.
Based on the commission’s conclusion fifteenth field of Dzidziguri Mine shall be closed because of current situation there; the seventeenth field is not dangerous for workers. Moreover, the conclusion reads that field activities can be conducted in this section.
Deputy Director General of Saknakhshiri Ltd Valeri Kukhlashvili said “only fifteenth field shall be closed where we cannot ensure safety of workers. Some activities shall take place on the seventeenth field; we received relevant instructions and will start working on them in near future. At this moment, no drilling or explosive activities are going on in the field.”