აქცია ქობულეთში, გამგებლისა და საკრებულოს თავმჯდომარის გადადგომის მოთხოვნით
17 დეკემბერს ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და გამგეობის შენობის წინ „ქართული ოცნების“ აქტივისტებმა აქცია გამართეს. ისინი გამგებლისა და საკრებულოს თავმჯდომარის გადადგომას მოითხოვდნენ და აცხადებდნენ, რომ თვითმმართველობებში სამუშაო ადგილები „ქართული ოცნების“ წევრებმა უნდა დაიკავონ.
მზია სურმანიძე, აქციის მონაწილე: „ეს მთავრობა უნდა გადადგეს და გზა დაუთმოს არჩევნებში გამარჯვებულს, რადგან ძველი მთავრობა გლეხისთვის არ ფიქრობს. შესაბამისად, ახალი მთავრობა დაასაქმებს უმუშევარ ახალგარდობას“.
გია გოგოტიძე, აქციის მონაწილე: „ვინც არის მთავრობაში, ვინც აირჩია მოსახლეობამ, იმ ხელისუფლების წარმომადგენელი გვინდა იყოს ჩვენს გამგეობაშიც. გადადგნენ, თორემ უკიდურეს ზომას - შიმშილობასაც მივმართავთ“.
თენგიზ ზოიძე, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელი: „ჩემს გადადგომასა და დანიშვნაზე პასუხისმგებელია საკრებულო. საკრებულომ უნდა მიიღოს გადაწყვეტილება. მე, ყოველშემთხვევაში, ჯერჯერობით, გადადგომას არ ვაპირებ“.
აქცია რამდენიმე საათს გაგრძელდა და დაახლოებით 100 მოქალაქე ესწრებოდა. მათი განცხადებით, მოთხოვნების შეუსრულებლობის შემთხვევაში, შიმშილობას დაიწყებენ.

Demonstration In Kobuleti With Request of Resignation of District Governor and Chairman of Municipal Board
On December 17, activists of the Georgian Dream held an assembly in front of Kobuleti municipal board and district administration. They requested resignation of district governor and chairman of the municipal board and claimed that Georgian Dream’s members shall work in the local self-governmental agencies.
Mzia Surmanidze, participant of the assembly: “This government shall resign and give chance to the winner party because old government does not care about peasants at all. Consequently, new government will give jobs to unemployed youth.”
Gia Gogotidze, participant of the assembly: “We want those people in the district administration, who won elections. Let them resign or we will start hunger-strike.”
Tengiz Zoidze, Kobuleti district governor: “Municipal board is authorized to resign and to appoint me on the position. The board shall make decision. I am not going to resign yet.”
The assembly lasted several hours and about 100 citizens participated in it. They said unless their requests are satisfied, they will start hunger-strike.