შეამოწმებენ თუ არა „ჯუსტანს“
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ოფურჩხეთში შპს „ჯუსტანი“ ქვის მოპოვებას უკვე რამდენიმე თვეა  აწარმოებს.  კარიერი დასახლებულ პუნქტთან რამდენიმე მეტრში მდებარეობს. მოსახლეობა აცხადებს, რომ დაცული არ არის უსაფრთხოების ნორმები,  ბინძურდება სასმელი წყალი და საფრთხე ექმნება გზას.
სპეციალისტების თქმით, დარღვეულია კანონი ნიადაგის დაცვის შესახებ და ხელოვნურადაა შექმნილი მეწყერსაშიში ზონა.
წიაღის მართვის დეპარტამენტში კი აცხადებენ, რომ შპს „ჯუსტანს“ ლიცენზია ეკონომიკის სამინისტროს მიერ 20 წლის ვადით აქვს მინიჭებული და ვინაიდან დოკუმენტები წესრიგში აქვს, გეგმიური შემოწმების  ჩატარება არ იგეგმება

Will Justan Be Inspected or Not
Ltd Justan has been obtaining stone in Opurchkheti village in Tskaltubo district for several months already. The quarry is located several meters away from the residential area. Locals claim security norms are not protected, drinking water is polluted and road is being damaged.
Specialists said the Law on the Protection of Soil is breached and landslide risk zone was artificially created.
Representatives of the Entrails Management Department state Justan received license from the Ministry of Economy for 20 years and since their documents are in order, no inspection is planned in the company.