ადმინისტრაციის უფროსი მერიაში შტატების გაზრდას აპროტესტებს
ქუთაისის მერიის ადმინისტრაციის უფროსი თენგიზ თოფურიძე მერიაში შტატების უპრეცედენტო ზრდას აპროტესტებს. მისი განცხადებით, ადგილობრივ თვითმმართველობაში თვითმმართველი ერთეულების საქმიანობის ძირითადი პრინციპების ირღვევა.
„თვითმმართველ ორგანოში ზოგიერთი პირის უპასუხისმგებლობის და უდისციპლინობის პრობლემაა. მოვუწოდებ ჩემს კოლეგებს, მერიაში მიმდინარე პროცესების არაფორმალურ შემოქმედებს და სულისჩამდგმელებს, ნუ წავლენ სინდისის, სახელმწიფოსა და ადგილობრივ თვითმმართველობაში დასაქმებული პროფესიონალების წინააღმდეგ. მერიაში შტატების გაზრდის არანაირი აუცილებლობა არ არის“, - ამბობს თენგიზ თოფურიძე.
2012 წლის დეკემბრის მონაცემებით ქუთაისის მერიაში 815 თანამშრომელია. გაზრდილია სახელფასო ფონდი და 2013 წლისთვის იგი 7 145 000 ლარს შეადგენს.

Head of Administration Protests Increased Personnel at City Hall
Head of administration at Kutaisi City Hall Tengiz Topuridze protests unprecedented increase of personnel at the City Hall. He said main principles of self-governmental entities are breached in the local government.
“Several employees of the self-governmental body have problems with responsibilities and discipline. I suggest my colleagues, informal authors and initiators of the ongoing process at the City Hall, not to betray their conscious, not to oppose the state and professionals employed at local self-governmental agencies. There is no necessity to increase personnel at the City Hall,” said Tengiz Topuridze.
According to the data from December, 2012, 815 people work at the Kutaisi City Hall. The salary fund was increased and for 2013 it amounted to 7 145 000 lari.