თერჯოლაში მოსახლეობა ადგილობრივი ხელისუფლების შეცვლას ითხოვს
20 იანვარს თერჯოლის ცენტრში ადგილობრივი ხელისუფლების შეცვლის მოთხოვნით აქცია გაიმართა.  აქციის ასამდე მონაწილე ახალი ხელისუფლებისგან რეაგირებას ითხოვდა.
„თერჯოლაში 20 წელია არაფერი შეცვლილა. თუმცა გვეგონა, რომ „ქართული ოცნება“ ჩვენთვის რაიმეს მაინც გააკეთებდა. ამ რაიონს არც გამგებელი ყავს და არც საკრებულოს თავჯდომარე, ხალხი მათ არსებობას ვერ გრძნობს, რადგან ხალხისთვის ამდენი წლის მანძილზე არაფერი გაუკეთებიათ.“ - აცხადებდნენ აქციის მონაწილეები.
თერჯოლის  საკრებულოს თავმჯდომარე ტარიელ ფანჩულიძე გადადგომას არ აპირებს რადგან, მისივე თქმით, ამ თანამდებობაზე მისი დარჩენა-არდაჩენის საკითხი საკრებულოს გადასაწყვეტია და არა აქციის მონაწილეების.

On January 20, an assembly was held in the center of Terjola with the request to change the local government. About hundred participants of the assembly requested the new government to respond to their request.
“Nothing has changed in Terjola district for 20 years. We hoped the Georgian Dream would do something for us. This district has neither governor nor chairman of the municipal board; people do not feel that they are working here because nothing has been done here for many years already,” said the protesters.
Chairman of the Terjola municipal board Tariel Panchulidze is not going to resign because, as he said, only municipal board can make decision on his resignation and not assembly participants.