ქუთაისის პრობლემების გადაწყვეტაში მოქალაქეები ჩაერთვებიან
ქუთაისში მოქმედი არასამთავრობო ორგანიზაცია "განათლების განვითარებისა და დასაქმების ცენტრი" ახალი პროექტის "მოსახლეობის ფორუმი სამოქალაქო ჩართულობისთვის" განხორციელებას იწყებს. პროექტის მიხედვით, ქუთაისში არსებული პრობლემების განხილვასა და საბოლოოდ გადაწყვეტაში ადგილობრივ ხელისუფლებასთან ერთად მოქალაქეებიც მიიღებენ მონაწილეობას.
„ამ პროექტის ფარგლებში რიგითი ქუთაისელები თავად გამოავლენენ და დასვამენ ქალაქში არსებულ პრობლემებს. საბოლოო ჯამში კი, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად ჩაერთვებიან კონკრეტული საკითხების მოგვარების პროცესში", - აცხადებს ქუთაისის "განათლების განვითარებისა და დასაქმების ცენტრის" ხელმძღვანელი ლიკა კილაძე. მისი განმარტებით, პროექტის ფარგლებში, ამ პროცესში 100 ადგილობრივი მოქალაქე ჩაერთვება, რომლებიც ქუთაისის თორმეტივე მუნიციპალური ორგანოდან შეირჩევა.
არასამთავრობო ორგანიზაციის პროექტს ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებიც მიესალმებიან: „მსგავსი პროექტები გაააქტიურებს როგორც მოქალაქეებს, ასევე - ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებს“.  ამბობს, ქუთაისის საკრებულოს თავმჯდომარე მერაბ მეშველიანი
ქუთაისის მერიასა და საკრებულოში, არასამთავრობო ორგანიზაციასთან თანამშრომლობის სრულ მზაობას გამოხატავენ.

Citizens To Involve Problem Resolution Process in Kutaisi
Kutaisi based nongovernmental organization Center for Education Development and Employment starts implementation of the new project “Public Forum for Civic Engagement”. According to the project, citizens will also participate in the discussion and final resolution of Kutaisi problems together with local government.
“In the frame of this project, Kutaisi residents will discuss urgent problems in Kutaisi. Finally, they will take part in the resolution process together with the local authority,” said Lika Kiladze, director of the Center for Education Development and Employment. According to her, 100 local citizens will take part in the project and they will be selected from all 12 municipal bodies of Kutaisi.
Representatives of local self-government also welcome the project of the nongovernmental organization. “Similar project will make citizens and representatives of the local government more active,” said chairman of the Kutaisi City Council Merab Meshveliani.
Kutaisi City Hall and City Council representatives are ready to cooperate with the nongovernmental organization.