პრეზიდენტი ბაღდათელებს შეხვდა
11 თებერვალს საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ბაღდათში იმყოფებოდა. შეხვედრას  იმერეთის გუბერნატორი ვახტანგ ბალავაძე და პარლამენტის წევრი გიორგი თევდორაძეც ესწრებოდნენ.
ბაღდათის ადგილობრივი ხელისუფლების განმარტებით, სამუსიკო სკოლის სააქტო დარბაზში პრეზიდენტი ბაღდათის მოსახლეობასაც შეხვდა. თუმცა პრეზიდენტთან შესახვედრად თავიანთი ინიციატივით მისული ადგილობრივი მოსახლეობა დარბაზში არ შეუშვეს. ბაღდათელების თქმით, პირები რომლებიც დარბაზში პრეზიდენტთან ერთად იმყოფებოდნენ, ადგილობრივები არ იყვნენ.
შეხვედრაზე დასწრების უფლება არც მედიის წარმომადგენლებს მისცეს.  შეხვედრის  დასრულების შემდეგ,  მონაწილეებს კომენტარი არ გაუკეთებიათ. ამდენად, უცნობია რა საკითხებზე იმსჯელეს პრეზიდენტმა და დარბაზში შეკრებილებმა.

President Met Bagdati District Population
On February 11, President of Georgia Mikheil Saakashvili paid visit to Bagdati district, Imereti region. Regional governor Vakhtang Balavadze and MP Giorgi Tevdoradze also attended the meeting.
Bagdati district local government clarified that President met Bagdati population in the Hall of Music School. However, people, who had arrived to meet the president without invitation, were not allowed into the hall. Locals said the people who attended the meeting were not residents of Bagdati district.
Neither media representatives were allowed to attend the meeting. After the meeting, the participants did not make comment with media. So, it is unclear what the president and audience spoke about in the hall.