ზესტაფონში რკინიგზის მუშები გაიფიცნენ
ზესტაფონში  რკინიგზის თანამშრომლები გაიფიცნენ. ისინი  სამუშაო პირობების გაუმჯობესებას  და ხელფასების 100%-ით ზრდას ითხოვენ.
პროტესტი დაახლოებით 50-მდე ადამიანმა გამოთქვა. ისინი ანალოგიურ პრობლემებს წინა ხელისუფლების დროსაც უჩიოდნენ, თუმცა პროტესტის ამ ფორმისთვის არ მიუმართავთ.
„ჩვენ გაფიცვა წინა ხელისუფლების პირობებშიც გვსურდა, თუმცა მაშინ სამსახურიდან დათხოვნით გვაშინებდნენ და ამიტომაც ვიყავით გაჩუმებულები. ჩვენ ჩვენი პრობლემებით დაინტერესებას  ქვეყნის პრემიერს, ბიძინა ივანიშვილს ვთხოვთ და იმედი გვაქვს, რომ დაგვეხმარება.“- აცხადებენ გაფიცულები.
გაფიცული რკინიგზელები სამუშაო პირობების გაუმჯობესებას, სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დაცვას, სპეც-ტანსაცმელს და არსებული ხელფასების გაზრდას ითხოვენ.  მათი საშუალო ხელფასი 400 ლარია. გაფიცული რკინიგზელების განცხადებით, მათი მოთხოვნების დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში  აქციები პერმანენტულ სახეს მიიღებს.

Railway Workers on Strike in Zestaponi
Railway workers went on strike in Zestaponi. They demand to improve their working conditions and 100% increase in their salaries.
Approximately 50 people protested. They complained about these problems during previous government too, but never held protest demonstrations then.
“We wanted to protest during previous government too, but they used to threaten us with firing from work; so we kept silence. We urge to Bidzina Ivanishvili to get interested in our problems and hope, he will help us,” strikers said.
Railway workers on strike demand to improve working conditions, sanitary-hygiene norms, special uniforms and increase in their salaries. Their average salary is 400 GEL. According to strikers, if their demands are not satisfied, they will continue demonstrations.