ჟურნალისტი აჭარის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარეს სასამართლოში უჩივის
გუშინ, საინფორმაციო სააგენტო „ინტერპრესნიუსის“ აჭარის რეგიონის ჟურნალისტმა, ნინო ხოზრევანიძემ სასამართლოში სარჩელი შეიტანა. ჟურნალისტმა ბათუმის საქალაქო სასამართლოს პირადი პატივის, ღირსების და საქმიანი რეპუტაციის დაცვის მიზნით მიმართა.
„11 თებერვალს უმაღლესი საბჭოს ტრადიციულ ბრიფინგზე, საბჭოს თავმჯდომარემ, ავთანდილ ბერიძემ ცრუ ინფორმაციის გავრცელებაში დამდო ბრალი. მე ცრუ ინფორმაცია არ გამივრცელებია, ამიტომაც მივმართე სასამართლოს და ვითხოვ პატივის, ღირსების და საქმიანი რეპუტაციის აღდგენას“. ამბობს ნინო ხოზრევანიძე, „ინტერპრესნიუსის“ ჟურნალისტი:
ჟურნალისტის ინტერესებს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ბათუმის ოფისის იურისტი, მაია ქათამაძე დაიცავს: „ჩვენ მიგვაჩნია რომ ავთანდილ ბერიძემ დაარღვია ხოზრევანიძის პატივის, ღირსების და საქმიანი რეპუტაციის უფლება. ჩვენ მოვითხოვთ, სამოქალაქო კოდექსის 18-ე მუხლიდან და საქართველოს კონსტიტუციის 17-ე და 24-ე მუხლებიდან გამომდინარე, მან უმაღლესი საბჭოს ბრიფინგზე უარყოს ის ინფორმაცია რაც ჟურნალისტ ხოზრევანიძის მიმართ გაავრცელა“.
შეგახსენებთ, რომ ჟურნალისტის მიერ მომზადებული სტატია „ქართული ოცნების“ წევრების ნაწილის უკმაყოფილებას ეხებოდა. კერძოდ, წინასაარჩევნოდ „ქართულ ოცნებაში“ გაწევრიანებულ ადამიანთა ნაწილი ბათუმის ორგანიზაციის თავმჯდომარედ ლაშა სირაბიძის არჩევას აპროტესტებდა.

Journalist Sues Chairman of the Adjara Supreme Council At the Court
Yesterday, Adjara office correspondent of the news agency Interpresnews Nino Khozrevanidze lodged a suit to the court. The journalist appealed to the Batumi City Court to protect her personal dignity, honor and professional reputation.
“During the February 11 traditional briefing of the Supreme Council, the council chairman Avtandil Beridze blamed me in the dissemination of false information. I have not spread false information, so I appealed to the court and request to restitute my dignity, honor and professional reputation,” said Nino Khozrevanidze, journalist of the Interpresnews.
Lawyer of the Georgian Young Lawyers’ Association’s Batumi office Maya Katamadze protects journalist’s interests at the court. “We believe Avtandil Beridze disrespected Khozrevanidze’s right to personal dignity, honor and professional reputation. We request him to deny his statement on briefing of Supreme Court about Journalist Khozrevanidze as it is stipulated under Article 18 of the Civil Code of Georgia and Article 17 and 24 of the Constitution of Georgia.”
I remind you that the journalist had prepared an article about the discontent of the part of Georgian Dream’s members. Namely she wrote that one part of the Georgian Dream’s members protested election of Lasha Sirabadze to the position of the Batumi Office of the Georgian Dream.