საიას თანამშრომლები აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროსს ფიზიკურ შეურაცხყოფაში ადანაშაულებენ
ბათუმში, გრიბოედოვის ქუჩაზე საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ბათუმის სამ თანამშრომელსა და აჭარის შს მთავარი სამმართველოს უფროსს, ვალერი თელიას შორის ინციდენტი მოხდა.
როგორც საია-ს იურისტი გიორგი ხიმშიაშვილი ამბობს,  ქუჩაში მოძრაობისას მათ აჭარის პოლიციის უფროსმა შეურაცხმყოფელი სიტყვებით მიმართა და მათი მიმართულებით სიგარეტის ნამწვავიც ისროლა: „ჩვენს მძღოლს გაუხია მაისურის მარჯვენა მხარე. ასევე სიგარეტის ნამწვავი პირდაპირ გვესროლა. ამის შემდეგ ჩვენ შევატყობინეთ შესაბამის ორგანოს. ეს არის შეურაცხმყოფელი ფაქტი, როდესაც სამხარეო პოლიციის უფროსი ასეთ რამეს ჩადის. მითუმეტეს როდესაც მას უფრო მეტი თმენის ვალდებულება აქვს და თანამდებობა ამის უფლებას არ უნდა აძლევდეს“. - ამბობს ხიმშიაშვილი.
საია-ს ბათუმის ოფისის მძღოლი როინ ფარტენაძე, რომელიც მანქანას მართავდა, აცხადებს, რომ პოლიციის უფროსმა მისი მანქანაში ჩატენვა სცადა, რა დროსაც შეხლა-შემოხლის შედეგად პულოვერი გაეხა.
აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროსი ვალერი თელია, სა¬ია-ს თა¬ნამ¬შრომ¬ლის ფი-ზი¬კუ¬რი შე¬უ¬რაც¬ხყო¬ფის ფაქტს უარ¬ყოფს აცხადებს რომ საქმე პროვოკაციასთან გვაქვს.
ამ  ინციდენტის შედეგად, საიას ბათუმის ოფისის მძღოლი, როინ ფარტენაძე ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 125-ე და 116-ე მუხლებით დააჯარიმეს. ეს მუხლები,  მანევრირების წესების დარღვევას და საჭის ალკოჰოლური ზემოქმედების  დროს მართვას გულისხმობს. ის ჯარიმის გასაჩივრებას აპირებს.

GYLA Representatives Blame Head of Adjara Main Department of the MIA in Their Physical Assault
An incident occurred between three representatives of the Batumi office of the Georgian Young Lawyers’ Association and head of Adjara Main Department of MIA Valeri Telia.
Lawyer Giorgi Khimshiashvili of the GYLA said head of Adjara Police Department insulted them and threw cig-end in their direction. “He tore our driver’s sweater and threw cig-end at us. We reported to the relevant institution about this incident. It is insulting when chief police officer of the region acts in this way. Moreover, when the law and his position obliges him to be patient,” Khimshiashvili said.
Driver of the GYLA’s Batumi office Roin Partenadze said the chief police officer tried to push him into the car and tore his sweater during incident.
Head of Adjara Main Department of MIA Valeri Telia denies the allegation and claims it is provocation.
As a result of this incident, Roin Partenadze was fined under Article 125 and 116 of the Administrative Code of Georgia. He was charged for the violation of maneuverability and being drunk when driving. Partenadze intends to appeal the fine.