პატრული-პოლიციელები ქუჩებში 19 აპრილის პლაკატებს ხევენ
ნაციონალური მოძრაობის ახალგაზრდული ფრთის წარმომადგენლებმა თბილისში პატრულის თანამშრომლები გადაიღეს, რომლებიც კედლებიდან ცხრამეტი აპრილის აქციის საანონსო პლაკატებს ხევდნენ.
აღნიშნული ვიდეომასალა “ნაციონალური მოძრაობის” წევრმა ირმა ნადირაშვილმა დღეს პარტიის ოფისში გამართულ პრესკონფერენციაზე ჟურნალისტებს გააცნო.
“მაშინ, როდესაც თბილისის ქუჩები ნამდვილად არ არის უსაფრთხო და ღამეების განმავლობაში ხდება უამრავი მკვლელობა და ქურდობა, ძალიან სამწუხაროა, რომ მინისტრი პატრულს აძლევს იმ დავალებებს, რომელიც არ არის შესაბამისი მათ საქმიანობასთან. ჩვენთვის ეს არის ძალიან სამწუხარო და ამაზე ხმამაღლა გვინდა ვისაუბროთ, რადგან ჩვენ ვთვლით, რომ პატრული ეს არის ახალი საქართველოსა და სახელმწიფოს სიმბოლო, ის სარგებლობს ძალიან მაღალი ნდობის ხარისხით და მე მინდა ვთხოვო შინაგან საქმეთა მინისტრს, რომ ეს ინსტიტუტი არ გადააქციოს პლაკატების ჩამომხევ ინსტიტუტად, ვთვლით რომ ეს არ არის სწორი და მოვითხოვთ პასუხს, თუ რატომ ხდება ასეთი ფაქტი პატრულის ეკიპაჟის მხროდან”, - აცხადებს ნადირაშვილი.
საქართველოს პრემიერმინისტრი და შს მინისტრი სიცრუეში დაადანაშაულა “თავისუფალმა ზონამაც” და ინტერნეტპორტალებზე ვიდეომასალა გაავრცელა, რომელსაც გთავაზობთ.
მათი განცხადებით, პრემიერისა და შს მინისტრის მტკიცება, რომ პატრული და ზოგადად, პოლიცია დეპოლიტიზირებულია, აშკარა სიცრუეა, რასაც “ნაციონალური მოძრაობის” ახალგაზრდა აქტვისტების მიერ გადაღებული ვიდეომასალაც ადასტურებს.

Patrol Police Officers to Tear Posters in the Streets on April 19
Representatives of the National Movement’s youth branch video-recorded patrol police officers in Tbilisi who were removing announcement posters of the April 19 assembly of the UNM from walls.
Irma Nadirashvili of the UNM presented the video-materials at the press-conference to journalists in the political party’s office.
“When Tbilisi streets are not safe enough and many murders and robbery facts occur throughout the night, it is very pity that the minister instructs patrol officers to do what is not in their competence. We want to speak about it loudly because patrol police is symbol of new Georgia and it is highly trusted by the Georgian population; I would like to request the Minister of Interior not to turn this institute into the service removing posters from the streets; we believe it is not correct behavior and we request their clarifications why patrol police officers acted so,” Nadirashvili said.
Free Zone also blamed Prime-Minister and Minister of Interior of Georgia in forgery and spread video-materials in websites.
According to Free Zone’s representatives, statements of the Prime Minister and the Interior Minister as if patrol police is depoliticized is not true and the videos recorded by UNM’s youth activities prove it.