გუნავას სასამართლო სხდომა პირველი მაისისთვის გადაიდო
სამეგრელო -ზემო სვანეთის გუბერნატორის თენგიზ გუნავას სასამართლო პირველი მაისთვის გადაიდო. გადაწყვეტილება სხდომის გადადების შესახებ, მოსამართლემ გუნავას ადვოკატის, მალხაზ ველიჯანაშვილის გამოუცხადებლობის გამო მიიღო.
მალხაზ ველიჯანაშვილი გუნავას სხდომაზე, იმის გამო ვერ გამოცხადდა, რომ პარალელურად ბაჩანა ახალაიას სასამართლო სხდომაც მიმდინარეობდა, რომელსაც  ველიჯანაშვილი ახალაიას ადვოკატის სტატუსით ესწრებოდა.
გუნავას სასალმართლო პროცესზე გამოცხადდა „თავისუფლების და მხარდაჭერის ცენტრის„ წარმომადგენლი გიორგი ონიანი, რომელმაც მოსამართლეს განუცხადა, რომ ის ადვოკატ ველიჯანაშვილის სტაჟიორი იყო და გუშინდელ სასამართლო პროცესზე ველიჯანაშვილის ნაცვლად გუნავას ის დაიცავდა. თუმცა მოსამართლის თქმით, სტაჟიორს სასამართლო პროცესზე ბრალდებულის ინტერესების დაცვის უფლება არ აქვს. მოსამართლემ პროცესის გადადების გადაწყვეტილება მიიღო.
ეპიზოდი, რაშიც ბრალდება გუნავას ედავება და რის გარშემოც მოწმეები 17 აპრილს უნდა დაკითხულიყვნენ, ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქად დაზიანებას ეხება. საგამოძიებო ორგანოების ინფორმაციით, თენგიზ გუნავასა და მის მძღოლს შორის ფიზიკური დაპირისპირება მოხდა, რა დროსაც გუნავამ თავისი მაკაროვის ტიპის სამსახურებრივი იარაღით, მძღოლს, საქმეში დაზარალებულად ცნობილ იზორიას, ესროლა და ფეხში დაჭრა.

Gunava’s Trial Postponed to May 1
Trial on Tengiz Gunava’s case, Samegrelo-Zemo Svaneti regional governor, was postponed to May 1. Judge made the decision because defense lawyer Malkhaz Velijanashvili did not appear to the court.
Malkhaz Velijanashvili did not arrive at the trial because he was present at Bachana Akhalaia’s court hearing where he is defense lawyer as well.
Giorgi Oniani from the Freedom and Support Center appeared at Gunava’s trial. He told Judge that he was assistant to Lawyer Velijanashvili and had represented the defense side at Gunava’s previous process instead Velijanashvili. However, the judge said intern lawyer cannot protect the rights of the accused at the hearing and concluded to postpone the process.
The episode Gunava is accused of and which witnesses were to be interrogated about on April 17, refers to premeditated slight injury of body. According to investigation unit, Tengiz Gunava and his driver had an argument when Gunava wounded his driver Izoria in the leg with his service gun.