თელავის რაიონულ სასამართლოში დავით ადეიშვილის საქმის არსებითი განხილვა მიმდინარეობს
თელავის რაიონულ სასამართლოში გრძელდება საქართველოს იუსტიციის ყოფილი მინისტრის ზურაბ ადეიშვილის ძმის,  დავით ადეიშვილის  საქმის არსებითი განხილვა. 30 აპრილს გამართულ სხომაზე ბრალდების მხარემ მოწმის სახით  დაზარალებლი იოსებ გოცირიძე წარმოადგინა.  მისი თქმით, მასზე  და მის თანამშრომლებზე დავით ადეიშვილის მხრიდან ზეწოლა ხორციელდებოდა და  აიძულებდა მათ, რომ უარი ეთქვათ თელავის აგრარული ბაზრის შესყიდვაზე.
"ადეიშვილთან ავედით კაბინეტში, რომ დაგვინახა გაიცინა და გვითხრა - რაო, ბაზარი თქვენ გინდათო? თქვენი აზრით, ქალაქის ცენტრში  მაგხელა ადგილს  დაგითმობთ? თუ მაგ ბაზარს ხანგოშვილს არ მიჰყიდით ხომ იცით ჩემი ძმა სადაც მუშაობს და ის მოგხედავთო. მოგსპობთ, თელავში ვეღარ იცხოვრებთო. მაშინდელი კახეთის გუბერნატორი,  პეტრე ცისკარიშვილიც იქ იყო და უსმენდა ჩვენს საუბარს. მას ხმა არ ამოუღია, მაგრამ ადეიშვილს თავის ქნევით ეთანხმებოდა". - აღნიშნა მოწმემ სასამართლო პროცესზე.
შეგახსენებთ, რომ დავით ადეიშვილი სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებაშია ბრალდებული. პროკურატურის ინფორმაციით, 2005 წელს, კახეთის გუბერნატორის მოადგილედ მუშაობისას, დავით ადეიშვილმა აიძულა თელავის ბაზრის მესაკუთრეები, წილი ჯაბრაილ ხანგოშვილის სასარგებლოდ დაეთმოთ. ბრალდებულს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა დაუსწრებლად აქვს შეფარდებული. ოფიციალური ინფორმაციით, ის მიმალვაში იმყოფება და მასზე ძებნაა გამოცხადებული.

Substantial Discussion of Davit Adeishvili’s Case at Telavi District Court
Substantial discussion of Davit Adeishvili’s case at the Telavi district court is underway; Davit Adeishvili is brother of Zurab Adeishvili, former Minister of Justice of Georgia. At the trial on April 30, prosecutor introduced victim Ioseb Gotsiridze as a witness. The latter said that he and his colleagues were intimidated by Davit Adeishvili who compelled them to cancel purchase of Telavi agricultural market.
“We visited Adeishvili in his working room; he smiled and asked – “do you want to buy market? Do you think I will allow you to purchase such a huge place in the town center? Unless you sell the market to Khangoshvili, you know where my brother works and he will take up your case then. I will finish you; you will never live in Telavi.”Kakheti region former governor Petre Tsitskarishvili was there too and listened to our conversation. He did not say anything and agreed with Adeishvili by nodding his head,” the witness said at the trial.
Davit Adeishvili is accused of abuse of his professional authority. According to the prosecutor’s office, in 2005, being deputy regional governor Davit Adeishvili compelled Telavi market owners to give their assets to Jibrail Khangoshvili. Imprisonment was imposed on the accused in absentia. According to official information, he is hiding from investigation and declared wanted.