თენგიზ გუნავას საქმეზე სამედიცინო ექსპერტი დაიკითხა
ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო სამედიცინო  ექსპერტიზის ექსპერტი პაატა ჯიბლაძე,  იმ ეპიზოდთან დაკავშირებით დაიკითხა, რომლშიც შსს-ს გენერალური ინსპექციის ყოფილ უფროსს, თენგიზ გუნავას თავისი მძღოლის, კახაბერ იზორიას დაჭრა ედება ბრალად.
როგორც ჯიბლაძემ დაკითხვისას განაცხადა, 2012 წლის 21 ნოემბერს მან სამედიცინო ექსპერტიზა ჩაუტარა კახაბერ იზორიას, რომელსაც მარჯვენა ფეხზე  ჭრილობის ნაწიბური ჰქონდა დარჩენილი.
”პიროვნების დათვალიერების შემდეგ მოვითხოვე სამედიცინო დოკუმენტები, თუმცა იზორიას ის არ გააჩნდა.  როდესაც ვკითხე თუ როდის მიიღო აღნიშნული დაზიანება, მან განმიცხადა, რომ ზუგდიდის რკინიგზის სადგურის მიმდებარე ტერიტორიაზე 2012 წლის 1 აპრილს  მოესმა გასროლის ხმა, რა დროსაც იგრძნო ტკივილი ფეხის არეში. პირველადი დახმარებისთვის მიმართა გორის სამხედრო ჰოსპიტალს, სადაც სამედიცინო დოკუმენტები არ გაუფორმებიათ. ჩემ მიერ გაცემულ ექსპერტიზის დასკვნაში მითითებულია, რომ ნაწიბურები წარმოადგენს ჭრილობის შეხორცების კვალს. დროის გასვლის გამო ზუსტად ვერ დადგინდა რა იარაღით იქნა მიყენებული აღნიშნული ჭრილობა, თუმცა ექსპერტიზა არ გამორიცხავს, რომ ეს ცეცხლსასროლი იარაღის შედეგად იყოს მიყენებული.” - აღნიშნა მოწმემ.
სასამართლო სხდომაზე სხვა ეპიზოდის შესახებაც დაიკითხნენ მოწმეები.  შინაგან საქმეთა სამინისტროს საკადრო-ორგანიზაციული დეპარტამენტის თანამშრომლები ოთარ ბაზაძე, პაატა ელბაქიძე და მიხეილ ამირანაშვილი იმ ბრალდების შესახებ დაიკითხნენ, რომლის მიხედვითაც გუნავას შინაგან საქმეთა სამინისტროს კუთვნილი 30 000 $-ისა და 3 ტონა საწვავის უკანონო მითვისებაში ედება ბრალი.
მოწმეებმა განაცხადეს, რომ აღნიშნული ქმედება მათ კანონის დაცვით განახორციელეს. მათ მიიღეს სიტყვიერი განკარგულება, უფროსობისგან, რის საფუძველზეც გენერალური ენსპექციის სახელზე გასცეს აღნიშნული მატერიალური საკუთრება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრული პოლიციის საფინანსო დეპარტამენტისმოქმედმა უფროსმა, მიხეილ ამირანაშვილმა განაცხადა, რომ აღნიშნული ბრძანების გამოცემის მოთხოვნით, რითიც მოხდა გუნავას სახელზე საწვავის გაცემა, მიმართა შინაგან საქმეთა მინისტრის მაშინდელ მოადგილეს ეკა ზღულაძეს.
შეგახსენებთ, რომ  სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორს ბრალად სამასხურებრივი უფლებამოსილების გადამეტება, სხვისი ქონების მითვისება და ჯანმრთელობის განზრახ დაზიანება ედება.

Expert of Levan Samkharauli National Forensic Medical Expertise Paata Jibladze was questioned about the episode where former head of MIA General Inspection Tengiz Gunava is accused of having wounded his driver Kakhaber Izoria.
Jibladze said that on November 21, 2012 he carried out medical expertise on Kakhaber Izoria who had a trace of wound on his right leg.
“Having examined the person, I requested medical documents but Izoria did not have them. When I asked him when he was wounded, he said had heard a gunshot at Zugdidi Railway Station on April 1, 2012 and then felt pain in the leg. He arrived at Gori Military Hospital to take medical treatment but doctors did not register documents there. My expertise conclusion states that cicatrices on Izoria’s leg are from gunshot wound. Since the wound was old, I could not estimate the type of gun but expertise does not exclude possibility that it was caused by firearm,” the witness said.
Witnesses were questioned about other episode too. Employees of HR-Organizational Department of the MIA Otar Bazadze, Paata Elbakidze and Mikheil Amiranashvili were questioned about the accusation according to which Gunava had misappropriated 30 000 USD and three tones of fuel from the Ministry.
The witnesses stated that they had allocated the money and issued fuel coupons on Tengiz Gunava based on verbal instruction of their senior officials.
Acting head of Financial Unit of Patrol Police Department of the MIA Mikheil Amiranashvili he had applied to Eka Zguladze, former deputy minister of interior, to issue order to give fuel coupons to Gunava.
Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Governor is accused of abuse of power, misappropriation of other person’s property and premeditated damage of health.