თბილისის მერის გიგი უგულავასა და დავით კეზერაშვილის საქმის არსებითი განხილვა დაიწყო
თბილისის საქალაქო სასამართლოში, გიგი უგულავასა და თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, დავით კეზერაშვილის სისხლის სამართლის საქმეზე, არსებითი განხილვა გაიმართა.
სასამართლო სხდომაზე ბრალდებულმა გიგი უგულავამ განაცხადა, რომ ალოგიკურია იმის მტკიცება,  თითქოსდა ჯოზეფ ქეი ტელეკომპანია „იმედის“ მფლობელი იყო და მას უგულავამ და კეზერაშვილმა ზეწოლის შედეგად ტელეკომპანია წაართვეს, რასაც მათ ბრალდება ედავება. ესეც რომ ყოფილიყო, მაშინ ჩნდება კითხვა, რატომ დაუბრუნეს „იმედი“ პატარკაციშვილის ქვრივს, ინა გუდავაძეს და არა ჯოზეფ ქეის.
როგორც შესავალი სიტყვის წარმოთქმისას ბრალდების მხარემ  განმარტა, გიგი უგულავასა და დავით კეზერაშვილის წინააღმდეგ 2 პეიზოდის მიხედვით არის აღძრული საქმე. პირველი ეპიზოდის მიხედვით მათ ტელეკომპანია „იმედის“ მფლობელ ჯოზეფ ქეიზე განახორციელეს ზეწოლა და ამ გზით წაართვეს „იმედი“. მეორე ეპიზოდის მიხედვით კი, გიგი უგულავას პროკურატურა თბილისის მერიის დასუფთავების სამსახურში ნაციონალური მოძრაობის აქტივისტების დასაქმებას ედავება.
პროკურორმა აქცენტი გააკეთა ბიზნესმენ ჯოზეფ ქეისა და ნინო ბაქრაძის ჩვენებებზე, რომლებიც, მისი თქმით, პირდაპირ დაადასტურებენ გიგი უგულავასა და დავით კეზერაშვილის ბრალდებას.
დაცვის მხარის განცხადებით, ბრალდებულები თავს დამნაშავედ არცერთ ეპიზოდში არ ცნობენ და  მათ წინააღმდეგ სრულიად აბსურდული ბრალდებებია წაყენებული.  ადვოკატის განცხადებით, ჯოზეფ ქეისა და ნინო ბაქრაძისგან სასურველი ჩვენებები პროკურატურამ ზეწოლის შედეგად მიიღო.
გიგი უგულავა ბრალდებულია სისხლის სამართლოს კოდექსის 194-ე და 182-ე მუხლებით, რომელბიც სხვისი ქონების მართლსაწინააღმდეგო მითვისებასა და უკანონო შემოსავლების ლეგალიზაციას გულისხმობს.

Substantial Discussion of Gigi Ugulava and Davit Kezerashvili’s Case Started
Substantial discussion of the criminal case on Gigi Ugulava, Tbilisi Mayor and Davit Kezerashvili, former defense minister of Georgia, was held at the Tbilisi City Court.
Gigi Ugulava said at the trial that it is illogical to claim that Joseph Kei was owner of the TV-Company Imedi and that Ugulava and Kezerashvili seized the property from him under pressure. Even if it is true, then it is strange why they returned Imedi-TV to the widow of Patarkatsishvili – Ana Gudavadze and not to Joseph Kei.
As the prosecutor clarified in his introductory speech, criminal case was launched against Gigi Ugulava and Davit Kezerashvili in accordance to two episodes. According to the first episode, the accused persons seized the property from the owner of the TV-Company Imedi Joseph Key through intimidation. According to the second episode, Prosecutor’s Office blamed Gigi Ugulava in the employment of the activists of the United National Movement in the Tbilisi City Hall cleaning service.
The prosecutor relied on the testimonies made by businessman Joseph Kei and Nino Bakradze, who directly confirm the allegation against Gigi Ugulava and Davit Kezerashvili.
According to the defense side, the accused people do not admit guiltiness in any of the aforementioned episodes and completely absurd accusations were imposed on them. The lawyer said, prosecutor’s office obtained testimonies from Joseph Key and Nino Bakradze under oppression.
Gigi Ugulava is accused under Articles 194 and 182 of the Criminal Code of Georgia that is illicit misappropriation of other’s property and legalization of illegal revenues.