საკრებულოებს ბიუჯეტში ცვლილებების შეტანა არჩევნების დასრულებამდე ეკრძალებათ
გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულომ  ბიუჯეტში ბოლო ცვლილებები შეიტანა, რომელიც ინფრასტრუქტურული სამუშაოების განხორციელებას მოიცავს. საარჩევნო კანონმდებლობის მიხედვით, საკრებულოს მსგავსი სახის ცვლილებების შეტანისა და დამატებითი თანხების გამოყოფის უფლება 27 აგვისტოდან არჩევნების დამათავრებამდე ეკრძაკებათ.
საკრებულოს თავმჯდომარის დავით რაზმაძის განცხადებით, საკრებულო კანონს დაემორჩილება და ორი თვის მანძილზე, სოციალური და ინფრასტრუტურული პროექტებისთვის  ბიუჯეტიდან დამატებით თანხებს არ გამოყოფს.
საკრებულო კანონს არ არღვევს,  თუმცა აღსანიშნავია, რომ ინფრსატრუქტურული პროეტების განხორცილება გორში და გორის რაიონში წინანსაარჩევნო პერიოდს ემთხვევა - გორში ცალკეული ქუჩების მოასფალტების სამუშაოები უკვე დაწყებულია, გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის განცხადებით, დადგეგმილ პროექტებთან ერთად,  ოთხი ახალი ინფრასტრუტურული პროექტიც დაიწყება,
კითხვაზე აღიქმება თუ არა ეს მმართველი პარტიის საპრეზიდენტო კანდიდატის მხარდაჭერად, დავით რაზმაძეს შემდეგი პასუხი აქვს
,,საპრეზიდენტო კანდიდატებიდან წინასაარჩევნო კამპანიის დროს თვითმართველობა არც არვის დაუჭერს მხარს და არც არავის შეუშლის ხელს,  იმის გამო რომ წინასაარჩევნო პერიოდია, ჩვენ პარალიზებული ვერ ვიქნებით, მაქსიმალურად ვცდილობთ კანონის დაცვას“ - ამბობს რაზმაძე.

Municipal Boards Prohibited to Amend Budgets Before Elections Are Over
Gori municipal board introduced final amendments to the local budget to fund infrastructural activities in the district. In accordance to the election law, municipal boards are prohibited to amend budgets and allocate additional funds from August 27 until the sum up of the election results.
Chairman of the municipal board Davit Razmadze said the municipal board follows the law and additional funds will not be allocated from the local budget for social and infrastructural projects.
The municipal board does not breach the law but it is noteworthy that infrastructural projects will be implemented in Gori and Gori district in the pre-election period – some streets are being paved with asphalt in Gori; Razmadze said that four new infrastructural projects are about to launch in Gori in parallel to already ongoing projects.
We asked whether those activities will be perceived as a PR campaign for the presidential candidate of the ruling party and Razmadze replied:
“During the pre-election period, the self-governmental bodies will neither support nor hinder the pre-election campaigns of any candidate; but since it is election period, we cannot be paralyzed; we do our best to meet the law requirements,” Razmadze said.