ქუთაისის მოქმედ ვიცე-მერებს შესაძლოა თანამდებობების დატოვება მოუხდეთ
ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ ყოფილი ვიცე-მერის კოტე რატიანის სარჩელი დააკმაყოფილა. შედეგად, ქუთაისის მერიის ახალ ადმინისტრაციას სასამართლოს გადაწყვეტილების აღსრულება დაეკისრა, რაც რატიანის თანამდებობაზე აღდგენას და განაცდურის ანაზღაურებას გულისხმობს.
შესაძლოა, უახლოეს დღეებში სასამართლომ დაკმაყოფილოს კიდევ ერთი ვიცე-მერის ამირან ძოწენიძის სარჩელიც, რომელიც მერის ბრძანების საფუძველზე, მიმდინარე წლის 18 ივნისს, თანამდებობიდან რატიანთან ერთად იგივე ბრალდებით, სამსახურებრივი უფლებამოსილების დარღვევისთვის იქნა გათავისუფლებული.
იმ შემთხვევაში, თუ რატიანი თანამდებობაზე დაბრუნდა და ასევე, დაკმაყოფილდა ძოწენიძის სარჩელი, მერის მოვალეობის შემსრულებელს კოტე ლომიძეს და ვიცე-მერს გია შარაბიძეს თანამდებობების დატოვება მოუწევთ.  ქუთაისის ადგილობრივ თვითმმართველობაში აცხადებენ, რომ მერიაში ახალი შტატების დამატება გათვალისწინებული არ არის.

Kutaisi City Court upheld the lawsuit of the former vice-mayor Kote Ratiani and ordered new administration of the Kutaisi City Hall to execute the judgment that requires to restore Ratiani to the position and to reimburse his missed working hours.
Soon, the court might satisfy the lawsuit of another vice-mayor Amiran Dzotsenidze too, who was fired from the job on June 18 based on the city mayor’s decree together with Ratiani for the same motive – violation of professional power.
If Ratiani is restored to the position and Dzotsenidze’s suit is also satisfied, interim mayor Kote Lomidze and Vice-mayor Gia Sharabidze will have to resign. Kutaisi local government’s representatives said they do not intend to add new working places in the administration.